Trwa ładowanie...
d4hl0hq
24-latek przekroczył prędkość o 155 km/h

24-latek przekroczył prędkość o 155 km/h

Share
d4hl0hq

Policjanci z biłgorajskiej drogówki zatrzymali 24-letniego pirata drogowego, który pędził swoim Audi prawie 200 km/h rozmawiając przy tym przez telefon komórkowy. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcy z gm. Łukowa prawo jazdy, jak również skierowali wniosek do sądu o ukaranie za popełnione wykroczenia powodujące realne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Policjanci wydziału ruchu drogowego pełniący służbę na drodze wojewódzkiej nr 835 monitorowali m.in. odcinek Biłgoraj-Tarnogród, gdzie bardzo często kierujący rozwijają nadmierne prędkości, stwarzając tym samym zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. I tym razem, znalazł się taki kierowca, który kompletnie zlekceważył wiele obowiązujących przepisów drogowych. Uwagę policjantów przykuło Audi, które wykonało niebezpieczny manewr wyprzedzania na skrzyżowaniu, pokonując tym samym podwójną linię ciągłą. Patrol drogówki zawrócił natychmiast za kierowcą, który minął nieoznakowany radiowóz z bardzo dużą prędkością rozmawiając przy okazji przez telefon komórkowy.

d4hl0hq

Po chwili przed miejscowością Korczów wideorejestrator zapisał prędkość kierowcy Audi, które pędziło 195 km/h przy ograniczeniu 40 km/h na odcinku, gdzie prowadzone były roboty drogowe. Pojazd natychmiast został zatrzymany do kontroli, a jego kierowcą okazał się 24-latek z gm. Łukowa.

Nieodpowiedzialny młody człowiek za swój brak wyobraźni w jednej chwili stracił prawo jazdy. Za rażące wykroczenia drogowe, których się dopuścił, stwarzając przy tym ogromne zagrożenie na drodze, policjanci skierowali wobec niego wniosek do sądu o ukaranie.

(źródło: KWP w Lublinie)

Zobacz: Kodeks drogowy 2014

d4hl0hq

Podziel się opinią

Share
d4hl0hq
d4hl0hq
Więcej tematów