Trwa ładowanie...
d1j1czl

10 powodów, dla których warto mieć AC

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
10 powodów, dla których warto mieć AC
(shutterstock)
d1j1czl

Każdy posiadacz zarejestrowanego pojazdu ma obowiązek wykupienia polisy OC, jednak dodatkowe ubezpieczenia assistance czy autocasco pozostają wyłącznie w gestii kierowcy. Czy rezygnowanie z dodatkowego ubezpieczenia komunikacyjnego jest rozsądnym wyborem? Dlaczego warto posiadać polisę AC? Odpowiadając na to pytanie, można wyszczególnić 10 powodów, które przemawiają za wykupieniem ubezpieczenia autocasco.

Rekompensata, gdy kierowca jest sprawcą zdarzenia drogowego
Jazda samochodem w Polsce nie należy do najbezpieczniejszych. W każdym momencie na drodze może przytrafić się niespodziewana sytuacja, w której z winy kierowcy może zostać uszkodzony jego pojazd. Brak AC samochodu sprawi, że w razie wypadku, za wszystkie naprawy trzeba będzie zapłacić z własnej kieszeni.

Ochrona przed kradzieżą
Nie trzeba posiadać drogiego samochodu, by móc go stracić w wyniku kradzieży. Zainteresowaniem złodziei cieszą się również popularne auta, które niekoniecznie muszą być warte majątek (choć dla ich właścicieli pewnie tak jest). Niebezpieczeństwo utraty pojazdu oraz brak rekompensaty w formie wypłaty odszkodowania od firmy ubezpieczeniowej może mieć bardzo dotkliwe skutki dla jego właściciela.

d1j1czl
(fot. shutterstock)
Podziel się

Gdy sprawca jest nieznany
Mieszkańcy dużych miast doskonale wiedzą, jak trudnym zadaniem jest znalezienie wolnego miejsca parkingowego. Jeśli jednak znajdzie się wolna luka, często jest ona tak mała, że auta stoją bardzo blisko siebie. W takich warunkach ryzyko szkody parkingowej jest bardzo prawdopodobne. Niestety, nie zawsze można liczyć na uczciwość wszystkich kierowców, którzy odjeżdżają z miejsca zdarzenia, nie zostawiając swoich danych za szybą uszkodzonego przez nich auta.

Akt wandalizmu
Niestety, nigdy nie można się ustrzec różnego rodzaju aktów wandalizmu. Wybicie szyby to jedno z mniejszych zmartwień; znacznie gorsze może być porysowanie wszystkich elementów ostrym narzędziem. Wbrew pozorom takie zdarzenia zdarzają się wielu kierowcom: w przypadku, gdy auto ma wykupione wyłącznie ubezpieczenie OC, kierowca nie może liczyć na żadne odszkodowanie w sytuacji niewykrycia sprawcy.

Klęska żywiołowa
Co jakiś czas słyszy się o załamaniu pogody, w wyniku czego z nieba spada grad wielkości piłek tenisowych lub na skutek obfitych opadów zdarzają się lokalne powodzie. Wielu posiadaczy samochodów przekonało się, ile kosztuje naprawa pojazdu, który ucierpiał w takim zdarzeniu.

d1j1czl
(fot. shutterstock)
Podziel się

Kradzież wyposażenia pojazdu
Dodatkowe ubezpieczenie samochodu może ochronić również przed skutkami kradzieży wyposażenia seryjnego lub dodatkowego. Może to być cenny sprzęt car audio lub niektóre elementy, w które wyposażone jest auto. Takie sytuacje zdarzają się niestety dosyć często.

Brak stresu za kierownicą
Jazda drogim autem, zwłaszcza w wielkomiejskim ruchu, dla niektórych może być bardzo stresująca. Wystarczy chwilka nieuwagi, by ponieść koszty naprawy lakierniczej samochodu. Posiadanie polisy AC sprawia, że jazda staje się przyjemnością.

Polisa AC to dodatkowe korzyści
Wykupując dodatkowe ubezpieczenie komunikacyjne można uzyskać dodatkowe zniżki na polisę OC, ubezpieczenie NNW czy assistance. Sprawi to, że koszt wykupienia całościowego pakietu nie będzie aż taki wysoki.

d1j1czl
(fot. shutterstock)
Podziel się

I na koniec warto wspomnieć o spokoju ducha, jaki może poczuć właściciel pojazdu wiedząc, że jego auto posiada wykupioną ochronę ubezpieczeniową.

Pozostaje jeszcze wybrać najlepszą ofertę. Bez trudu w sieci można znaleźć ranking towarzystw ubezpieczeniowych, gdzie istnieje możliwość wybrania jednej z tańszych ofert, np. Liberty Direct. Jednak dopiero odwiedziny jednego z serwisów internetowych, np. rankomat.pl, i skorzystanie z możliwości, jaką daje kalkulator OC lub AC, pozwoli w bardzo krótkim czasie znaleźć najtańsze ubezpieczenie dla pojazdu. Z pewnością warto mieć wykupione ubezpieczenie AC. W zależności od tego, jaki będzie zakres ochrony ubezpieczeniowej zapisanej w umowie, można ustrzec się przed skutkami kradzieży, stratami powstałymi na skutek zdarzeń na drodze czy też dostać odszkodowanie wtedy, gdy nieznany sprawca uszkodzi nasz pojazd.

Materiał powstał przy współpracy z portalem rankomat.pl.

d1j1czl

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d1j1czl

d1j1czl
d1j1czl