Trwa ładowanie...
ycipk-cvgsq4
ycipk-cvgsq4

Zgubne skutki niestosowania odblasków

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-cvgsq4

Jak pokazać, że odblaski widoczne są już z odległości co najmniej 150 m a gdy ich nie ma odległość ta maleje do zaledwie 20 m? Nowa kampania edukacyjna Autostrady Wielkopolskiej SA „Postaw na odBLASK… zanim trafisz na pomnik” zwraca uwagę, że brak elementów odblaskowych może bezpośrednio zaprowadzić na… pomnik. I nie o pomnik za zasługi tu chodzi.

W miesiącach jesienno-zimowych na polskich drogach dochodzi do największej liczby wypadków z udziałem pieszych. W 2013 roku na drogach w Polsce doszło do 9 498 takich zdarzeń, w wyniku których zginęło 1 140 osób, a 8 802 zostało rannych. W co piątym, do którego doszło w terenie niezabudowanym, zginął człowiek. Ponadto w 4 723 wypadkach zginęło 304 rowerzystów, a 4 144 zostało rannych. Mimo, że na trasach autostrad obowiązuje zakaz ruchu pieszego, zdarzają się sytuacje awaryjne, w których kierowca jest zmuszony opuścić pojazd i wówczas niezbędne jest założenie kamizelki odblaskowej, która może uratować życie.

ycipk-cvgsq4

Autostrada Wielkopolska SA już od kilku lat konsekwentnie prowadzi kampanie edukacyjne związane z bezpieczeństwem na drodze. „Postaw na odBLASK… zanim trafisz na pomnik” to kontynuacja ubiegłorocznej akcji „A2, że bezpiecznie. Postaw na odBLASK”, do której AWSA zaprosiła znane osoby ze świata mody: RISK made in WARSAW oraz Różanę Opalińską. Tegoroczna akcja ma zachęcić do korzystania z kamizelki odblaskowej i uświadomić, że ten uniwersalny element, choć powszechnie uważany za niemodny, potrafi uratować życie. Zaskakujący i nieco kontrowersyjny tytuł kampanii ma zachęcić do dyskusji na temat zgubnych skutków braku odblasków.

* Ile wart jest twój samochód? Możesz się łatwo przekonać *

- Zdecydowaliśmy się na kontynuację działań promujących noszenie odblasków ponieważ samo nałożenie obowiązku ich używania poza obszarem zbudowanym może nie stanowić wystarczającej motywacji. Najważniejsze jest bowiem przekonanie, edukacja i bezpośrednie odwołanie się do naszej wyobraźni jak to jest w przypadku filmu promującego kampanię. Przyjęliśmy nieco przerysowaną formę przekazu by wykorzystując pewną dwuznaczność wyrażenia „trafić na pomnik” - zmusić widza do refleksji. Wierzymy, że nasza akcja zaowocuje bardziej racjonalnym i bezpiecznym zachowaniem na naszych drogach”– komentuje Zofia Kwiatkowska z AWSA.

Film „Postaw na odBLASK… zanim trafisz na pomnik” bazuje na łączeniu dwóch technik realizacji obrazu - video oraz dynamicznej i nowoczesnej animacji. Zdjęcia do filmu, w tym ujęcia lotnicze, były realizowane w Poznaniu, Warszawie, Krakowie i Gdańsku. Film przedstawia historię turysty, który zwiedza polskie miasta podążając szlakiem popularnych polskich pomników. Wyposażony w latarkę, podróżuje nawet po zmroku. Przemierza polskie drogi w poszukiwaniu pomników, które fotografuje do swojego albumu. Jedna z jego podróży posiada dwa przeciwstawne scenariusze. W każdym przypadku nasz bohater „trafia na pomnik”. Okazuje się jednak, że „pomnik” ma dwojakie znaczenie. Uzupełnieniem akcji jest angażująca użytkowników Facebooka aplikacja pt. „Stawiam sobie pomnik za odBLASK”, która zaprasza do odpowiedzi na jedno z trzech pytań dotyczących odblasków. W zależności od poprawności odpowiedzi, efektem finalnym jest: „pomnik za zasługi” bądź „pomnik za lekkomyślność”.

ycipk-cvgsq4

Źródło: Autostrada Wielkopolska A2 SA

ll/moto.wp.pl

Kamizelki odblaskowe w niskiej cenie. Kup i zadbaj o swoje bezpieczeństwo!

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-cvgsq4

ycipk-cvgsq4
ycipk-cvgsq4