Trwa ładowanie...
d2wm9f5

Zarządca autostrady A4 chce podwyżek cen przejazdu

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zarządca autostrady A4 chce podwyżek cen przejazdu
(inf. prasowa)
d2wm9f5

*Zarządca fragmentu autostrady A4 złożył wniosek do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o podniesienie opłaty za przejazd. Firma Stalexport Autostrada Małopolska włada odcinkiem A4 między Krakowem a Katowicami. *

Już od 1 marca 2017 roku cennik za przejazd z Katowic do Krakowa miałby wzrosnąć z 26,50 do 30 zł. Nowe opłaty mają dotyczyć pojazdów ujętych w kategoriach 2, 3, 4 i 5, czyli samochodów osobowych z przyczepą, dostawczych i ciężarowych. Dla części z nich obecnie przysługuje zniżka w wysokości 10 zł, ale Stalexport chce oddzielnie konsultować jej wysokość po 1 marca 2017.

Kierowcy zwykłych samochodów osobowych i motocykli nie będą płacić więcej. Obecnie opłata za jednoślad wynosi 5 zł, a za dwuosiowe auto o masie poniżej 3,5 tony 10 zł.

d2wm9f5

Odcinek Katowice – Kraków to jeden z trzech fragmentów autostrady w Polsce zarządzany przez prywatne firmy. Pozostałe to A1 Rusocin – Nowa Wieś i odcinek A2 Konin – Świecko. Płatne są też dwa odcinki zarządzane przez GDDKiA – chodzi o A2 Konin – Stryków i A4 Wrocław – Sośnica. Według planów, w przyszłości wszystkie autostrady w Polsce mają być płatne.

Źródło: gazeta.pl, Opracowanie JT, Moto.WP.pl

d2wm9f5

Podziel się opinią

Share

d2wm9f5

d2wm9f5