Trwa ładowanie...
d3vsu3f
d3vsu3f
Wiadomości

Zachodnia Obwodnica Poznania ma być gotowa do końca roku

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3vsu3f

Do końca roku wykonawca ma zakończyć prace na budowie brakującego fragmentu Zachodniej Obwodnicy Poznania. Początkowo planowano, że inwestycja łącząca autostradę A2 z drogą krajową nr 11 będzie gotowa na Euro 2012.

Zachodnia obwodnica Poznania (ZOP) jest częścią planowanej trasy ekspresowej S11 i ma długość 27 km. Budowana przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) obwodnica powstaje etapami.

Jak powiedziała w rozmowie z PAP rzecznik poznańskiego oddziału GDDKiA Alina Cieślak, do końca tego roku ma się zakończyć budowa ostatniego, środkowego odcinka ZOP. "Termin ten jest jednak zależny od warunków pogodowych - nie można kłaść nawierzchni drogowej poniżej określonej temperatury" - zaznaczyła Cieślak.

d3vsu3f

Na budowie trwają obecnie prace przy zabezpieczeniu ropociągu "Przyjaźń", nad którym przechodzi obwodnica.

Zakończenie budowy nie oznacza, że kierowcy od razu będą mogli wjechać na drogę. Trasa musi przejść odbiory i uzyskać pozwolenie na użytkowanie.

Przed Euro 2012 ukończono pierwszy, południowy odcinek ZOP ze Swadzimia do węzła autostradowego Poznań Zachód o długości 14 km. Drugi, północy fragment trasy o długości 7,7 km oddano do użytku pod koniec października 2012 r.

Budowa brakującego odcinka trasy o długości 5,3 km od węzła Poznań Rokietnica do węzła Poznań Tarnowo Podgórne była przekładana m.in. przez odnalezienie siedliska poczwarówki jajowatej - zagrożonego wyginięciem ślimaka.

W ramach umowy wykonawca buduje liczący 5,3 km fragment drogi oraz trzy obiekty mostowe i węzeł drogowy na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 184.

Nawigacje GPS w niskich cenach. Kliknij i wybierz najkorzystniejszą ofertę!

d3vsu3f

Podziel się opinią

Share

d3vsu3f

d3vsu3f