Trwa ładowanie...
14 września 2012, 12:12

Wystawa mikrosamochodów w Szczecinie

Wystawa mikrosamochodów w SzczecinieŹródło: Materiały prasowe
d3ax0sk
d3ax0sk

Po raz pierwszy w Polsce odbędzie się wystawa mikrosamochodów produkowanych w latach 50 i 60-tych XX w.

Minipojazdy mają bogatą historię. Szczególną popularność osiągnęły zaraz po II Wojnie Światowej na terenie spustoszonej Europy, gdzie starano się oszczędzać na wszystkim, również samochodach.

Kolejnym powodem ich popularności były bankrutujące niemieckie zakłady lotnicze. Po wojnie nasi zachodni sąsiedzi nie mogli produkować samolotów bojowych, hale fabryczne stały puste. Zamiast latających Messerschmittów czy Heinkli z fabryk wyjeżdżały malutkie samochodziki o takich samych nazwach. Były one dotowane przez państwo i przeznaczone dla inwalidów, których po wojnie nie brakowało. W Anglii zaś trzykołowce płaciły niższy podatek drogowy.

Wśród eksponatów znajdzie się łącznie 11 miniaut, przede wszystkim produkcji niemieckiej. Nie zabraknie również Smyka wykonania polskiego.

Małe auta będzie można podziwiać od 22 września 2012 r. do 24 marca 2013 r. w szczecińskim Muzeum Techniki i Komunikacji.

/ll

d3ax0sk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ax0sk
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj