Trwa ładowanie...

Wyprzedaż rocznika: dlaczego opłaca się kupić samochód teraz. Nawet jeśli nie kupujemy go za gotówkę

Rozważając nabycie kolejnego samochodu, coraz częściej myślimy o wykorzystaniu nowoczesnych, opłacalnych i elastycznych form finansowania. Jednak nawet w ich przypadku zakup naprawdę opłaca się dopiero wtedy, gdy przeanalizujemy wiele innych czynników. A także uwzględnimy porę roku, w której wybór jest podejmowany.

Wyprzedaż rocznika: dlaczego opłaca się kupić samochód teraz. Nawet jeśli nie kupujemy go za gotówkęŹródło: Materiały prasowe, fot: Volkswagen
d17a09f
d17a09f

Na klientów salonów samochodowych czeka mnóstwo nowych, atrakcyjnych, bezpiecznych i wydajnych modeli aut. I prawie tyle samo sposobów finansowania ich zakupu. Niektóre z nich pozwalają cieszyć się z nowego samochodu i jednocześnie nie ponosić znacznego, jednorazowego lub comiesięcznego kosztu. Oferują możliwość obniżenia zarówno tzw. "wkładu własnego", jak i wpłacanych rat i opłat związanych z bieżącą eksploatacją. Korzystnie skonstruowane leasingi, kredyty i wynajmy długoterminowe na dobre zadomowiły się w ofertach producentów.

Z rozwiązań niegdyś zarezerwowanych dla klientów korporacyjnych, instrumentów pozwalających finansować ich firmowe floty, skorzystać dziś mogą także zwykli kierowcy. Główne zalety są takie same: daleko większa przystępność zakupu wybranego samochodu oraz pełna przewidywalność wydatków przez cały okres eksploatacji auta, aż po moment jego odsprzedaży.

Trzy kroki do mądrego zakupu auta? Krok 1: Nie patrz na cenę, tylko na całkowite koszty użytkowania
Nowoczesne formy finansowania są oczywiście korzystniejsze niż kupowanie samochodu za gotówkę, ale naturalnie nie wszystkie ich rodzaje w takim samym stopniu. Także wśród propozycji przeróżnych instrumentów finansowych, z jakich możemy skorzystać, zdarzają się takie, które są opłacalne lub też nie, oraz takie, które stanowią rzeczywistą, łatwą do przegapienia, okazję. Dlatego przeglądając oferty tego typu nie można tracić czujności i należy wnikliwie analizować to, co proponują poszczególni producenci.

d17a09f

Tym, którym trudno się w tym wszystkim połapać na pomoc przychodzą profesjonaliści, którzy wypracowali metody pozwalające szybko poznać realne wydatki związane z wyborem danego auta i ocenienie jego atrakcyjności pod kątem finansowym. W praktyce nie liczy się już wyłącznie sama katalogowa cena samochodu, czy nawet forma jej spłaty.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe, fot: Volkswagen

To, co powinno interesować osobę wybierającą nowe auto, to jego całkowite koszty użytkowania (tzw. TCO). To funkcjonujący na rynku już od jakiegoś czasu termin, pod którym kryją się wszystkie realne wydatki związane z utrzymaniem auta. Nie tylko cena zakupu, ale i koszty dodatkowych opcji i usług, przeglądów, części eksploatacyjnych, a nawet zużywanego paliwa.

Do całkowitych kosztów użytkowania, czy też posiadania, wlicza się jeszcze jeden element: wartość samochodu w momencie jego odsprzedaży. Wielu kupujących nowe auto w ogóle nie bierze tego czynnika pod uwagę - a późniejsza różnica w zarobku może sięgać wielu tysięcy złotych. Cenę, jaką będzie można uzyskać za dany model za parę lat, również można dokładnie oszacować. Kwota ta kryje się pod hasłem "wartości rezydualnej".

d17a09f

Jeśli więc chcemy dokonać najkorzystniejszego możliwego wyboru i znać wszystkie koszty związane z eksploatacją danego samochodu, należy rozpatrywać oferty przez pryzmat całkowitych wyżej wspomnianych elementów.

Krok 2: Wybierz najlepszą ofertę
Najlepsze warunki są siłą rzeczy w stanie zagwarantować najwięksi producenci. Na polskim rynku szczególnie mocno prezentuje się oferta Volkswagena. Przygotowane przez krajowy oddział marki narzędzia finansowe pozwalają cieszyć się z użytkowania komfortowych samochodów o legendarnej, wysokiej jakości wykonania, bez większych trosk związanych z wydatkami na zakup i eksploatację.

Co więcej, wysoka estyma, jaką cieszą się samochody marki, ma bezpośrednie przełożenie także na dogodniejszą pozycję w momencie sprzedaży używanego egzemplarza. Jak wynika z niezależnych badań przeprowadzanych przez takie firmy jak Eurotax, modele z logo VW na grillu odznaczają się wysoką wartością rezydualną. Oznacza to, że używanego Volkswagena sprzeda się łatwiej i za lepszą cenę niż inny samochód danej klasy.

Z produktów finansowych proponowanych przez Volkswagena klientom indywidualnym, na szczególną uwagę zasługuje kredyt EasyDrive. To proste i sprawdzone rozwiązanie, z którego korzystają tysiące polskich kierowców. Oferta Volkswagena została skonstruowana w taki sposób, że w praktyce poza pierwszą wpłatą klient spłaca tylko (stosunkowo niewielką) utratę wartości swojego auta.

d17a09f

Dzięki temu bogato wyposażone w najnowsze rozwiązania, komfortowe i bezpieczne modele Volkswagena dostępne są przy bardzo niskich, niezmiennych miesięcznych opłatach. W tych ramach nowy samochód tej marki można użytkować już od 322 zł miesięcznie. Miejski hatchback, jakim jest najnowsza generacja Polo, dostępny jest od 350 zł/miesiąc. (przy umowie na 48 miesięcy, wkładzie własnym 30% i rocznym limicie 20 tys. kilometrów przebiegu), a nieustannie bestsellerowy Golf od 592 zł/miesiąc (warunki jak powyżej). W ramach opisywanego kredytu EasyDrive najchętniej wybieraną limuzyną klasy średniej – popularnym Passatem – można jeździć już od 916 zł miesięcznie.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Zaletą wyboru Volkswagena nie są wyłącznie wymierne oszczędności pieniężne, ale i pewna niezależność. Po zakończeniu trwającej od dwóch do czterech lat umowy klient może wykupić samochód za preferencyjną cenę, kontynuować kontrakt i wybrać sobie dowolny nowy model lub po prostu zakończyć współpracę.

Krok 3: Skorzystaj z promocji, które sprawią, że oferta będzie jeszcze lepsza
Na tym jednak nie koniec. Nawet najkorzystniejsza oferta możne być atrakcyjniejsza. Jak powszechnie wiadomo, najlepszą porą roku na zakup nowego auta jest przełom starego i nowego roku, gdy producenci oferują wyprzedaże roczników. Tę samą regułę można zastosować także przy wyborze alternatywnego finansowania. W tym czasie promocje obejmują także takie rozwiązania jak kredyt EasyDrive.

d17a09f

Wybór tej formy finansowania w czasie wyprzedaży jest szczególnie korzystny. Niższa o kilka tysięcy złotych katalogowa cena samochodu oznacza niższe raty przez wszystkie kolejne lata kontraktu. Przy zachowaniu niezmiennie wysokiej wartości rezydualnej modeli Volkswagena, klient zyskuje podwójnie.

Trwająca już wyprzedaż Volkswagenów jest szansą na olbrzymią oszczędność, ale i poczucie bezpieczeństwa finansowego przez wszystkie kolejne lata utrzymywania samochodu. Wystarczy wejść na stronę https://kalkulator.vwbank.pl/ by przekonać się, jak niewiele wystarczy do cieszenia się z jazdy nowoczesnym i bogato wyposażonym Volkswagenem.

Partnerem materiału jest Volkswagen

d17a09f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d17a09f
Więcej tematów