Trwa ładowanie...

Wypadek limuzyny Beaty Szydło. "RP": Świadków oceniała znajoma premier

Sprawę wypadku byłej premier w Oświęcimiu badała psycholog, której mąż startował z listy Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu. Jak donosi "Rzeczpospolita", może to przesądzić o winie lub niewinności kierowcy seicento.

Wypadek limuzyny Beaty Szydło. "RP": Świadków oceniała znajoma premierŹródło: PAP, fot: Andrzej Grygiel
d4jdngl
d4jdngl

Joanna Łuczyńska-Nieśpielak przeprowadzała badania psychologiczne czterech świadków, którzy zeznali, że nie słyszeli sygnałów dźwiękowych w kolumnie rządowych aut. Jak donosi "Rzeczpospolita", jej mąż startował w wyborach z 2011 roku z tej samej listy co Beata Szydło. Druga biegłą była Elżbieta Wrońska, która zajmowała się większością świadków.

Przypomnijmy, że w 2011 roku Szydło kierowała zarządem Prawa i Sprawiedliwości w zachodniej Małopolsce. Jak podkreśla dziennik, musiała znać męża biegłej.

ZOBACZ WIDEO: Marzy ci się rządowa limuzyna?

Według byłego ministra sprawiedliwości, Zbigniewa Ćwiąkalskiego, bezstronność takiej biegłej można podważyć. Tym samym zeznania badanych świadków mogą przesądzić o winie lub niewinności kierowcy seicento, który jest podejrzany o spowodowanie wypadku w Oświęcimiu 10 lutego 2017 roku.

Źródło: "Rzeczpospolita"

d4jdngl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4jdngl
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj