Trwa ładowanie...

Wymyślona przez Polaka Galeria Figur Stalowych ma podbić świat. U nas już jest hitem

Jose Mariusz Olejnik, pomysłodawca Galerii Figur Stalowych, zaczął od stworzenia stolika ze złomu, a teraz jego zespół przygotowuje ogromne rzeźby samochodów sportowych czy postaci z filmów. Można je podziwiać w Warszawie w sali wystawienniczej PKiN.

d2vf1ly
d2vf1ly

Na powierzchni tysiąca metrów kwadratowych wystawiono ponad 80 rzeźb stalowych inspirowanych bohaterami z komiksu, filmu i bajek. Największe wrażenie jednak robią modele samochodów, które idealnie kopiują najdroższe auta na świecie – m.in. Bugatti Veyrona, Ferrari LaFerrari czy Lamborghini Veneno.

Każdy model składa się z tysięcy części. Tworzeniem tych dzieł nie zajmuje się sam Olejnik, tylko pracujące na całym świecie zespoły. Cztery osoby potrzebują ośmiu miesięcy na przygotowanie modelu. Jak tłumaczy Olejnik, przekłada się to na 7000 godzin pracy.

Modele podobają się zwiedzającym nie tylko z powodów wizualnych i wyjątkowej szczegółowości, ale też dlatego, że są interaktywne. Do samochodu można wejść i usiąść za kierownicą wymarzonego modelu. Dużą popularnością cieszy się też możliwość zajęcia miejsca na stworzonym ze złomu tronie z "Gry o tron".

d2vf1ly
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vf1ly
Więcej tematów