Trwa ładowanie...

Wymyślona przez Polaka Galeria Figur Stalowych ma podbić świat. U nas już jest hitem

Jose Mariusz Olejnik, pomysłodawca Galerii Figur Stalowych, zaczął od stworzenia stolika ze złomu, a teraz jego zespół przygotowuje ogromne rzeźby samochodów sportowych czy postaci z filmów. Można je podziwiać w Warszawie w sali wystawienniczej PKiN.

d3kyfd1
d3kyfd1

Na powierzchni tysiąca metrów kwadratowych wystawiono ponad 80 rzeźb stalowych inspirowanych bohaterami z komiksu, filmu i bajek. Największe wrażenie jednak robią modele samochodów, które idealnie kopiują najdroższe auta na świecie – m.in. Bugatti Veyrona, Ferrari LaFerrari czy Lamborghini Veneno.

Każdy model składa się z tysięcy części. Tworzeniem tych dzieł nie zajmuje się sam Olejnik, tylko pracujące na całym świecie zespoły. Cztery osoby potrzebują ośmiu miesięcy na przygotowanie modelu. Jak tłumaczy Olejnik, przekłada się to na 7000 godzin pracy.

Modele podobają się zwiedzającym nie tylko z powodów wizualnych i wyjątkowej szczegółowości, ale też dlatego, że są interaktywne. Do samochodu można wejść i usiąść za kierownicą wymarzonego modelu. Dużą popularnością cieszy się też możliwość zajęcia miejsca na stworzonym ze złomu tronie z "Gry o tron".

d3kyfd1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3kyfd1
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj