Trwa ładowanie...
d1q1mjj
d1q1mjj

Wybrali najpiękniejszego Peugeota 205 GTi w Polsce

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1q1mjj

W Katowicach odbył się zlot wielbicieli i miłośników Peugeotów 205 GTi. Organizatorzy wybrali zwycięzców w trzech kategoriach, a wśród nich najpiękniejszy egzemplarz tego modelu w Polsce.

Spotkanie odbyło się z okazji 30. urodzin tego modelu. Wśród prawie 70 sztuk 205-tki które zjechały na parking katowickiego dealera marki, większość stanowiły wersje GTi. Pod względem liczby samochodów był to rekordowy zlot fanów tego auta w Polsce. Jury przyznało nagrody w trzech kategoriach - najpiękniejszy Peugeot 205 GTi, najpiękniejszy CTi oraz najstarszy GTi.

Tytuł najpiękniejszej 205-tki GTi powędrował do egzemplarza pana Rafała Walerowskiego z Krakowa. Jego auto to model z limitowanej serii Griffe, wyróżniającej się zielonym lakierem metalizowanym Fluorite, skórzaną tapicerką z dedykowanymi przeszyciami, uchwytem drążka zmiany biegów z zielonymi napisami, szarą wykładziną, ciemnoszarymi felgami aluminiowymi, szarymi wykończeniami listwy zderzaka, podgrzewanymi lusterkami, wspomaganiem kierownicy i ABS-em.

d1q1mjj

- Nie spodziewałem się zwycięstwa, bo przyjechało sporo ciekawych i dobrze utrzymanych aut. Miałem swojego faworyta, niemniej bardzo się cieszę. Mam w swojej kolekcji jeszcze trzy inne 205-tki, a podczas zlotu zdecydowałem się pokazać dwa egzemplarze - powiedział pan Rafał. Jurorzy szukali samochodu, który wiernie oddaje ducha tego francuskiego hot hatcha z oryginalną specyfikacją gamy GTi i dobrze utrzymaną karoserią oraz wnętrzem.

ll/sj, moto.wp.pl

Dzięki temu serwisowi oszczędzisz nawet 100% kosztów paliwa. Kliknij i sprawdź!

d1q1mjj

Podziel się opinią

Share

d1q1mjj

d1q1mjj