Trwa ładowanie...

Wraca temat uprawnień kat. B. Posłowie chcą rozszerzenia uprawnień

Sprawa dotyczy projektu złożonego w czerwcu 2017 przez klub Kukiz’15. Porusza on kwestię uprawnień do kierowania pojazdami innymi niż samochody osobowe dla posiadaczy prawa jazdy kat. B.

Wraca temat uprawnień kat. B. Posłowie chcą rozszerzenia uprawnieńŹródło: WP.PL, fot: Tomasz Budzik
d1o7oig
d1o7oig

Masz uprawnienia kat. B od trzech lat i ukończone 21 lat, to w myśl projektu będziesz mógł jeździć trójkołowcem o mocy do 15 kW. Na chwilę obecną, by jeździć takim pojazdem musisz posiadać prawo jazdy kat. A.

Propozycja Kukiz’15 jest zgodna z przepisami unijnymi i może być dużym ułatwieniem dla osób, które przez niepełnosprawność nie mogą zdobyć uprawnień kat. A, a jednocześnie nie chcą posiadać samochodu dostosowanego do ich możliwości fizycznych. Współczesne trójkołowce są doskonałą alternatywą dla motocykla i samochodu, ale ich popularność w Polsce jest bardzo mała właśnie ze względu na uprawnienia.

Zdaniem klubu Kukiz nie powinno być probelmu z jazdą trójkołowcem mają umiejętności prowadzenia samochodu. Jest to o tyle dziwna sytuacja, że posiadacze praw jazdy kat. B mogą poruszać się jednośladami o mocy do 11 kW i pojemności silnika do 125 cm3.

d1o7oig
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1o7oig
Więcej tematów