Trwa ładowanie...
ycipk-3cpe67

W Zakopanem prawo jazdy bez kursu

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Zakopanem prawo jazdy bez kursu
(MORD Tarnów)
ycipk-3cpe67

Zarzuty powoływania się na wpływy oraz przyjmowania pieniędzy w zamian za pośrednictwo w pozytywnym załatwieniu egzaminu na prawo jazdy usłyszał właściciel szkoły jazdy oraz dwóch instruktorów - poinformował w środę rzecznik małopolskiej policji Mariusz Ciarka.

- Mechanizm działania sprawców polegał na wyszukiwaniu osób - kursantów, którzy chcieli uzyskać prawo jazdy bez chodzenia na kurs i zdawania egzaminów. Czasami do właściciela szkoły zgłaszali się sami zainteresowani. Chcieli mieć prawo jazdy, a nie chcieli się zbytnio męczyć teorią czy godzinami jazd. Czasami takie "ułatwienie" proponował sam właściciel" - relacjonował Ciarka.

Policjanci dotarli do ponad 30 takich przypadków i twierdzą, że może być ich więcej. W kilku przypadkach osoby, które rzekomo odbywały kurs na prawo jazdy, faktycznie przebywały za granicą. Za załatwienie prawa jazdy oszuści brali od 1 tys. do 3 tys. zł.

ycipk-3cpe67

43-letniemu właścicielowi szkoły jazdy oraz dwóm instruktorom w wieku 31 i 38 lat grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

_ Zdjęcia mają charakter wyłącznie ilustracyjny. Zamieszczone teksty nie dotyczą osób i miejsc umieszczonych na zdjęciach. _

tb/

Szukasz akcesoriów do swojego auta? Kliknij i zobacz najlepsze oferty!

ycipk-3cpe67
Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3cpe67

ycipk-3cpe67
ycipk-3cpe67