Trwa ładowanie...
ycipk-4kxkzj

W Indiach zawalił się most. Znaleziono ciała kolejnych 14 osób

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Indiach zawalił się most. Znaleziono ciała kolejnych 14 osób
(PAP/EPA)
ycipk-4kxkzj

• Do tragedii doszło w stanie Maharasztra na południe od Bombaju
• Zawalił się stary most, do rzeki wpadły dwa autobusy i kilka samochodów
• Liczba prawdopodobnych ofiar wynosi obecnie 42 osoby
• Służby ratownicze nadal poszukują 28 ludzi

Indyjskie służby ratunkowe znalazły dotychczas zwłoki 14 osób, które zginęły po zawaleniu się starego mostu na zachodzie Indii - poinformowały lokalne władze. Trwają poszukiwania jeszcze 28 ludzi.

Do płynącej pod mostem rzeki wpadły dwa autobusy i kilka samochodów. Początkowo informowano, że zginęły 22 osoby, jednak później liczbę prawdopodobnych ofiar podniesiono do 42.

ycipk-4kxkzj

Według przedstawicieli władz w autobusach było w sumie 26 pasażerów, a nie 22 jak podawano wcześniej, a pozostałe 16 ofiar to ludzie jadący prywatnymi samochodami, które znajdowały się na moście w chwili katastrofy.

Na miejscu wciąż trwa akcja wydobywania zwłok i wraków pojazdów. Szef rządu stanu Maharasztra, gdzie doszło do wypadku, Devendra Fadnavis oświadczył, że wszczęto śledztwo w sprawie katastrofy budowlanej. Zapowiedział również, że przeprowadzone zostaną kontrole innych starych mostów, a rodziny każdej z ofiar otrzymają odszkodowanie w wysokości 500 tys. rupii (ok. 7,5 tys. dolarów).

Do tragedii doszło na południe od Bombaju, w pobliżu autostrady łączącej to miasto z turystycznym regionem Goa. Na zdjęciach pokazywanych w telewizji widać, że spora część wybudowanego w latach 40. XX wieku mostu została porwana przez silny nurt rzeki Sawitri, która wystąpiła z brzegów z powodu opadów.

W Indiach od czerwca do września trwa pora monsunowa. W tym roku, od jej rozpoczęcia, w kraju zginęło już ponad 200 osób.

ycipk-4kxkzj
Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4kxkzj

ycipk-4kxkzj
ycipk-4kxkzj