Trwa ładowanie...
Volkswagen T-Cross Breeze: crossover i kabriolet

Volkswagen T-Cross Breeze: crossover i kabriolet

Share
dtxkl45

Niemieckich producentów samochodów zdecydowanie nie kojarzymy z ekstrawagancją. Tym razem jest jednak inaczej. Zaprezentowany na genewskim salonie samochodowym koncept T-Cross Breeze udowadnia, że Volkswagenowi nie brak polotu. To pierwszy na świecie crosover wielkości samochodu miejskiego, który możemy zmienić w kabriolet.

Całkiem niedawno legendarny Range Rover zaskoczył świat, prezentując odmianę Evoque'a z otwieranym dachem. W Genewie podobny pomysł na crossovera zaprezentował Volkswagen. Koncepcyjny T-Cross Breeze odznacza się wysoko poprowadzoną krawędzią drzwi, świeżym - przynajmniej jak na Volkswagena - wyglądem oraz futurystycznym, choć nieoderwanym od rzeczywistości, wnętrzem. Do dyspozycji podróżnych są cztery oddzielne fotele.

Pod maską koncepcyjnego modelu pracuje doładowany silnik o pojemności 1,0 l. Osiąga on moc 110 KM oraz maksymalny moment obrotowy wynoszący 175 Nm. Jednostka pozwala ważącemu 1250 kg crossoverowi przyspieszyć do 100 km/h w 10,3 sekundy i rozpędzić się do 188 km/h. Producent jest przekonany, że T-Cross Breeze zadowalałby się średnio pięcioma litrami paliwa na 100 km.

dtxkl45

tb/

dtxkl45

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dtxkl45
dtxkl45
Więcej tematów