Trwa ładowanie...
demt3j2

Volkswagen najpopularniejszą marką wśrod Polaków

Statystyki sprzedaży nowych aut nie do końca odzwierciedlają rzeczywistość w kwestii zamiłowania obywateli do danych marek, ponieważ to samochody używane nadal stanowią zdecydowaną większość pojazdów rejestrowanych w Polsce. Jakie auta najchętniej rejestrują Polacy?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Volkswagen Passat B5
Volkswagen Passat B5 (Materiały prasowe, Fot: Volkswagen)
demt3j2

Tylko w czerwcu urzędy komunikacji przyjęły ponad 75 tysięcy wniosków o rejestrację pojazdu. Wśród nich zdecydowanie przeważały pojazdy marek niemieckich. Spora jest też reprezentacja samochodów z Francji. Zdecydowanie mniejszą popularnością cieszą się natomiast modele azjatyckie.

Ulubioną marką Polaków w czerwcu okazał się Volkswagen z liczbą 11886 zarejestrowanych aut. Na drugim miejscu mamy Opla z wynikiem 10043 oraz Forda, reprezentowanego przez 8829 pojazdow. Tuż za podium uplasowała się Toyota (8244 auta) - jedyna, azjatycka marka w pierwszej dziesiątce.

Polscy kierowcy chętnie wybierają również Audi, które zarejestrowano w liczbie 7467 sztuk i oczywiście Skodę – 7152 auta. Dalej znajdziemy kolejno: Renault (6930), BMW (6409), Peugeota (4973) i Citroena (4248). Różnice pomiędzy niektórymi markami są na tyle niewielke, że ich pozycje za jakiś czas mogą ulec zmianie.

demt3j2

Podziel się opinią

Share

demt3j2

demt3j2