Trwa ładowanie...

Virtual Cable: nowa, polska nawigacja

Virtual Cable: nowa, polska nawigacjaŹródło: Materiały prasowe
d28szw9
d28szw9

Firma, na czele której stoi Polak, zaprezentowała rewolucyjny system nawigacji, który nie będzie rozpraszał kierowcy i nie pozwoli się zgubić.

Wygląda na to, że niebawem czeka nas świeży powiew w dziedzinie nawigacji. System zaproponowany przez firmę MVS-California kierowaną przez Christopera Grabowskiego zyskał uznanie w oczach komisji Europejskiego Konkursu Nawigacji Satelitarnej i wygrał jego tegoroczną edycję. Rozwiązanie zaproponowane przez firmę Polaka jest tanie i intuicyjne. Dzięki zastosowaniu projektora 3D ekranem nawigacji staje się cała przednia szyba. Co ważne, podpowiedzi nawigacji mogą być tu wyświetlane na każdej szybie, nie musi być to bardzo drogi ekran holograficzny.

Zaproponowany przez firmę MVS-California system korzysta z tzw. rozszerzonej rzeczywistości. Oznacza to, że na widok za szybą nanoszony jest wirtualny obraz. W tym wypadku chodzi o czerwoną linię (Virtual Cable), która prowadzi kierowcę. Można przypuszczać, że to rozwiązanie okaże się bardziej skuteczne niż stosowane obecnie strzałki i liczniki odmierzające liczbę metrów do zakrętu. Dzięki rozszerzonej rzeczywistości znikną kłopoty z trafieniem na właściwą ulicę nawet w przypadku skrzyżowania lub ronda o kilku zjazdach. Dodatkowym atutem tej technologii jest to, że kierowca nie odrywa swojej uwagi od drogi, gdyż nie musi przenosić spojrzenia z przedniej szyby na ekran nawigacji.

Informacje na temat nowej nawigacji samochodowej brzmią obiecująco i - jak można przypuszczać – w przyszłości przyczynią się do poprawienia bezpieczeństwa na drogach. Nie oznacza to jednak, że możemy już żegnać się z naszymi GPS-ami. Wdrożenie tej technologii, a później jej popularyzacja zapewne potrwa jeszcze lata.

tb/

d28szw9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d28szw9
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj