Trwa ładowanie...
ycipk-24xbe4
ycipk-24xbe4

Używane samochody: co kupują Polacy?

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-24xbe4

Niska jakość publicznego transportu i fascynacja motoryzacją sprawiły, że Polacy kupują samochody na potęgę. Liczba aut w przeliczeniu na tysiąc mieszkańców jest u nas zbliżona do takich wskaźników w krajach Europy Zachodniej, niestety jeździmy zupełnie innymi pojazdami. Co wybierają nasi rodacy?

Zasobność portfela przeciętnego Polaka nie pozawala na zakup nowego samochodu wprost z salonu. Pozostaje więc oferta rynku wtórnego. Tu wachlarz modeli jest niezwykle szeroki, ale zły wybór może mieć fatalne następstwa. Wśród aut nie starszych niż cztery lata odsetek egzemplarzy, w których występują usterki, wynosi zwykle kilka procent, a pomiędzy poszczególnymi modelami nie ma wielkich różnic. W przypadku pojazdów 6-10-letnich są one znaczne, a awaryjność w zależności od modelu może wynosić od kilkunastu do kilkudziesięciu procent. Którym markom i modelom ufają Polacy?

Stawiamy na niemiecką myśl motoryzacyjną - tak wynika z analizy dziesięciu lat działania serwisu otomoto.pl, w którym zamieszczane są ogłoszenia dotyczące używanych aut. Aleksandra Kubicka z serwisu zaznacza, że pierwsze miejsca w rankingu zajmują samochody z grupy Volkswagen. Liderem jest Golf, o którego codziennie pyta 57 tysięcy użytkowników. Na kolejnych miejscach rankingu dziesięciolecia jest VW Passat, Audi A4, Opel Astra, Audi A6, Skoda Octavia i VW Polo. Dopiero na ósmym miejscu znajduje się amerykańsko-niemiecki Ford Focus, w którym znaleźć można silniki Diesla autorstwa francuskiego koncernu PSA. Dziesiątkę zamyka Audi A3 i Mercedes klasy E.

ycipk-24xbe4

Na przestrzeni lat zmieniło się podejście Polaków do silników. Jeszcze niedawno królowały napędy wysokoprężne. Jednak z czasem ceny benzyny i oleju napędowego zrównały się. Zwiększyła się zaś efektywność silników benzynowych. W związku z tym wiosną 2013 roku użytkownicy częściej zaczęli poszukiwać aut z takimi jednostkami napędowymi niż z dieslowskimi. Trend ten wiąże się również z wymuszoną przepisami tendencją do coraz większego komplikowania silników Diesla. Obecnie są one niezwykle sprawne, ale kosztem trwałości, co sprawia, że rzeczywiste profity z posiadania takiego napędu czerpie jedynie pierwszy właściciel - o ile bardzo dużo jeździ.

* ZOBACZ NAJMNIEJ AWARYJNE SAMOCHODY WEDŁUG GTU *

Najczęściej poszukiwane auta:

 1. VW Golf
 2. VW Passat
 3. Audi A4
 4. Opel Astra
 5. Audi A6
 6. Skoda Octavia
 7. VW Polo
 8. Ford Focus
 9. Audi A3
 10. Mercedes E Klasa
ycipk-24xbe4

Auta najczęściej wystawiane na sprzedaż:

 1. VW Golf
 2. VW Passat
 3. Opel Astra
 4. Audi A4
 5. Ford Focus
 6. Opel Vectra
 7. Ford Mondeo
 8. Opel Corsa
 9. Skoda Octavia
 10. Renault Megane

tb, moto.wp.pl

Samochody używane w atrakcyjnych cenach. Sprawdź najnowsze ogłoszenia!

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-24xbe4

ycipk-24xbe4
ycipk-24xbe4