Qaqwqwrqw

Trzecie oko w samochodzie. Wideorejestratory do jazdy nocnej

Trudne sytuacje na drodze zdarzają się niezależnie od pory roku, jednak zimą jest o nie o wiele łatwiej. Noc jest już coraz krótsza, jednak wieczory wciąż pozostają długie. Dlatego warto zadbać o to, by w samochodzie mieć jeszcze jedno "oko" które poświadczy za ciebie w razie stłuczki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nic nie umknie twojej uwadze
Nic nie umknie twojej uwadze (Shutterstock.com, Fot: Titikul_B)
Qaqwqwrqw

Polecamy wideorejestratory, które doskonale nadają się do jazdy nocnej. Wyjątkowa jakość obrazu nawet w nocy i płynny obraz to tylko kilka z ich zalet.

Co odpowiada za nagrywanie nocą

Qaqwqwrqw

Przede wszystkim podstawą jest tu wielkość matrycy. Sprzęt z niewielką matrycą może nie poradzić sobie z zacienionymi sceneriami nawet wtedy, gdy producent oferuje aparat z dużą liczbą megapikseli. W gruncie rzeczy obraz będzie przymglony, a w ciemnych miejscach na nagraniu pojawi się charakterystyczna kasza, która negatywnie wpływa na jakość obrazu.

Drugim czynnikiem jest jakość samego obiektywu. Ważne, by sprzęt był odporny na światło latarni ulicznych, świateł samochodów jadących z naprzeciwka oraz przede wszystkim tych odbijających się od mokrego asfaltu. W przeciwnym razie nawet podczas kolizji trudno będzie stwierdzić, kto ponosi odpowiedzialność za zdarzenie.

Qaqwqwrqw
Poręczny rejestrator jazdy to nie wszystko Shutterstock.com
Podziel się

Jaka kamerka do jazdy w dzień

Warto również zwrócić uwagę na rozdzielczość ekranu, to parametr, który jest istotny niezależnie od pory dnia. Kiepskiej jakości kamera przy odrobinie szczęścia uchwyci rejestrację samochodu jadącego z przodu, nie mówiąc o tym, co dzieje się dalej. Jakość Full HD to standard w przypadku nowoczesnych kamerek, jednak osoby, którym z jakiegoś powodu zależy na maksymalnej jakości obrazu mogą pokusić się o kamery 4k. Kosztują jednak o wiele więcej niż standardowe modele, a nagranie zajmuje sporo miejsca.

Qaqwqwrqw

Czasem przyczyna wypadku lub niespodziewanego zachowania kierowcy znajduje się poza jezdnią. By ją uwiecznić, potrzeba będzie kamera z odpowiednio dużym kątem nagrywania. W przeciwnym wypadku urządzenie będzie nagrywać niewiele więcej niż maskę auta, a przydatność takiego nagrania jest wątpliwa. Najlepsze kamery oferują kąt nagrywania na poziomie nawet 150 st., co pozwala dokładnie monitorować sytuację na drodze klatka po klatce.

Qaqwqwrqw

Łatwiejsze manewrowanie

Kamera cofania to standard w nowszych autach, jednak nawet posiadacze bardziej wiekowych samochodów mogą liczyć na znaczne ułatwienie, tego typu sprzęt można kupić oddzielnie, nie kosztuje wiele. Montaż jest banalnie prosty, a większość modeli jest zintegrowana z autami dostępnymi na rynku. Dzięki niewielkiemu i niedrogiemu sprzętowi nawet najtrudniejsze manewry nie sprawią ci wiele kłopotu.

Polub WP Moto
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

Qaqwqwrqw