Trwa ładowanie...

Trasa S8 na Podlasiu udostępniona kierowcom. Chodzi o 15-kilometrowy odcinek

Udostępniono już kierowcom ostatni na Podlasiu, niemal 15-kilometrowy fragment drogi ekspresowej S8 Mężenin – Jeżewo na trasie z Warszawy do Białegostoku. Dzięki temu kierowcy mogą już korzystać z obu jezdni na całej, blisko 80-kilometrowej części trasy S8 w woj. podlaskim.

Trasa S8 na Podlasiu udostępniona kierowcom. Chodzi o 15-kilometrowy odcinekŹródło: Materiały prasowe, fot: GDDiKA
d12cxjl
d12cxjl

Nowy odcinek od Mężenina do Jeżewa - dopinający całą drogę ekspresową S8 w woj. podlaskim - połączył funkcjonujący już 40 km fragment S8 od granicy województwa do Mężenina, z użytkowanym, 24-kilometrowym odcinkiem od Jeżewa, do Białegostoku.

Po odcinku Mężenin - Jeżewo kierowcy jadą w ramach tymczasowej organizacji ruchu, która ma obowiązywać do zakończenia wszystkich robót i uzyskania niezbędnych pozwoleń, co powinno nastąpić w pierwszych miesiącach 2018 roku. To podobne rozwiązanie do tego, jakie zastosowano 22 grudnia 2017 r. na fragmencie S8 od granicy województw mazowieckiego i podlaskiego do obwodnicy Zambrowa.

Wokół ciągu głównego prowadzone będą prace wykończeniowe. Co za tym idzie, prędkość będzie ograniczona do wysokości nie większej niż 100 km/h, a miejscami mogą pojawiać się utrudnienia i dodatkowe ograniczenia związane z wykonywanymi robotami. Chodzi o takie prace jak chociażby realizację dróg serwisowych i lokalnych, przebudowywanych w ramach kontraktu. Co ważne, gotowe są obie jezdnie w ciągu głównym, elementy bezpieczeństwa ruchu drogowego (oznakowanie, bariery), jak i te chroniące środowisko (ekrany, przejścia dla zwierząt).

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe, fot: GDDKiA

Odcinek Mężenin - Jeżewo w liczbach:

Długość - 14,3 km.,
Przekrój - 2x2, szerokość pasów ruchu – po 3,5 m., szerokość pasów awaryjnych – po 2,5 m.
Szerokość pasa rozdzielającego – 12 m.
Nawierzchnia – bitumiczna;
Dwa węzły drogowe: Kobylin, Sikory;
Dwa Miejsca Obsługi Podróżnych: Cibory Północ, Cibory Południe
Cztery wiadukty drogowe nad trasą główną
Jedno przejście dla pieszych pod drogą główną
Wartość kontraktu - ponad 440 mln zł.

d12cxjl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d12cxjl
Więcej tematów