Trwa ładowanie...
d1dr550

Toyota sprzedała 8-milionową hybrydę

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Toyota sprzedała 8-milionową hybrydę
(zdjęcie producenta)
d1dr550

Toyota poinformowała, że 18 lat od premiery pierwszego modelu z silnikiem hybrydowym, Priusa, sprzedała na całym świecie ponad 8 mln tego typu pojazdów. Ostatni milion odnotowano w ciągu 10 miesięcy.

Japoński producent przypomina, że od premiery Toyoty Prius w 1997 roku stopniowo dodaje do oferty samochodów hybrydowych kolejne modele: od miejskiego Yarisa Hybrid, po debiutujący pod koniec tego roku RAV4 Hybrid. Obecnie firma ma w ofercie 30 modeli hybrydowych na ponad 90 rynkach oraz jedną hybrydę typu plug-in - podano w komunikacie.

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ *
Toyota wylicza, że samochody hybrydowe "zmniejszyły emisję CO2 do atmosfery o 58 milionów ton sześciennych względem samochodów wyłącznie spalinowych o podobnej wielkości i osiągach". Zwraca też uwagę, że technologie wypracowane podczas tworzenia tych jednostek napędowych są później wykorzystywane w samochodach z konwencjonalnymi silnikami.

d1dr550

W ciągu ostatniego roku Toyota wprowadziła na rynek nowe modele, takie jak obecny tylko w Japonii Esquire Hybrid, Lexus RC300h i Sienta Hybrid. W niedalekim czasie zapowiada też kolejne.

Źródło: PAP

ll/moto.wp.pl

Toyota w świetnych cenach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę!

d1dr550

Podziel się opinią

Share

d1dr550

d1dr550