Trwa ładowanie...

Ten tydzień ostatni z obniżkami cen paliw?

Share
Ten tydzień ostatni z obniżkami cen paliw?
Źródło: Materiały prasowe
d1lk1bd

*Ceny paliw na stacjach benzynowych w tym tygodniu mogą jeszcze spaść - oceniają analitycy. Wskazują jednak, że ceny paliw w hurcie już nie spadają i bez zmiany tej sytuacji należy się spodziewać wyhamowania spadków na stacjach. *

Według Biura Maklerskiego Reflex w ubiegłym tygodniu średnie ceny benzyny i oleju napędowego spadły o 6 groszy na litrze, a autogazu o 9 groszy, ale obecny tydzień może być już ostatnim z tak wyraźnymi obniżkami.

d1lk1bd

Do kontynuacji obniżek na stacjach w następnych tygodniach lutego niezbędna będzie korekta cen hurtowych w dół - podkreśla Reflex. A jak przypomina portal e-petrol.pl. w zeszłym tygodniu zmiana cen w hurcie była już minimalna, a benzyna nawet nieco zdrożała. Portal prognozuje na obecny tydzień średnie ceny benzyny 95 w przedziale 4,24-4,32 zł za litr, w przypadku oleju napędowego 4,49-4,59 zł za litr, a dla autogazu - między 1,97 a 2,14 zł za litr.

Według Reflexu, mimo, że ceny ropy WTI w Nowym Jorku ustanowiły nowe tegoroczne minima to niewykluczone, że próbują powoli szukać dna. Zdaniem biura, wsparciem dla rynku mogą być informacje z Chin, gdzie zgodnie z nowymi regulacjami rafinerie będą zobowiązane do utrzymywania zapasów ropy w wielkości 15 dni średniego dziennego przerobu, dopóki ceny ropy pozostaną poniżej 130 dol. za baryłkę.

Z kolei e-petrol.pl zwraca uwagę, że w ostatnim tygodniu na rynkach nie pojawiły się żadne informacje, mogące przełamać trend spadkowy i tym samym obniżki mogą mieć dalszy ciąg, uzasadniony globalną nadpodażą ropy naftowej.

Źródło: PAP

ll/moto.wp.pl

d1lk1bd

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1lk1bd
d1lk1bd
Więcej tematów