Trwa ładowanie...
d1dr550

Tak wygląda nowy Volkswagen Crafter, który będzie produkowany w Polsce

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tak wygląda nowy Volkswagen Crafter, który będzie produkowany w Polsce
(zdjęcie producenta)
d1dr550

Volkswagen zaprezentował zdjęcia i podał garść informacji o nowym dostawczym Crafterze, którego produkcja już wkrótce ruszy w świeżo wybudowanej fabryce we Wrześni. Model ten będzie oferowany w trzech różnych długościach i trzech wysokościach. Pod maską będzie pracował nowy diesel opracowany specjalnie dla Craftera.

Nowy dostawczy Volkswagen zmieni się nie tylko z zewnątrz, ale też pod spodem. Nadwozie zostało zaprojektowane tak, aby zmaksymalizować przestrzeń ładunkową. Przy jak największej ilości miejsca w środku zadbano też, aby nie miał zbyt dużych wymiarów zewnętrznych, dzięki czemu łatwiej będzie nim manewrować.

Nowy silnik „EA 288Nutz” – 2,0-litrowy TDI – został opracowany specjalnie na potrzeby nowego Craftera i jest dostępny w czterech wariantach. Klienci mogą wybierać między jednostką o mocy 102 KM, 122 KM, 140 KM oraz najmocniejszym wariantem tego silnika – TDI biturbo – oferującym 177 KM. Zestaw jednostek napędowych zależy od rodzaju układu przeniesienia napędu. Kierowcy będą mogli zamówić nowego Craftera z napędem na oś przednią lub tylną, a także wersję, gdzie moc przenoszona jest na cztery koła. Oferowana będzie manualna lub automatyczna skrzynia biegów.

Nowy Crafter będzie dostępny w trzech długościach. Dodatkowo wersja Furgon będzie miała trzy odmiany wysokości dachu.

d1dr550

Volkswagen w swoim nowym aucie dostawczym zaoferuje szereg systemów elektronicznych wspomagających kierowcę. Wśród nich znajdzie się adaptacyjny tempomat, system automatycznego hamowania po kolizji, system korekty toru jazdy w przypadku bocznych podmuchów wiatru i asystent manewrowania z przyczepą. Oprócz tego będzie można wybrać kamerę cofania, czujniki parkowania i system ostrzegania o ruchu za pojazdem. Reflektory wykonane w technologii LED otrzymają funkcję doświetlania zakrętów.

Dla nowego Craftera został zbudowany nowy zakład produkcyjny we Wrześni. Obiekt ten jest drugim miejscem produkcji volkswagenów w Polsce (pierwszy jest zlokalizowany w Antoninku pod Poznaniem, gdzie działa już od ponad 20 lat). Fabryka, w której będzie produkowany Crafter, zajmuje powierzchnię blisko 220 hektarów, co odpowiada powierzchni około trzystu boisk piłkarskich. Gdy zakład zacznie działać na pełnych obrotach, będzie w nim pracować ponad 3000 osób. Dodatkowo w okolicy powstanie również kilka firm zaopatrzeniowych, co stworzy kolejne miejsca pracy.

sj, moto.wp.pl

BlaBlaCar - ekspert ekonomicznej podróży. Dodaj przejazd i tankuj za darmo!

d1dr550

Podziel się opinią

Share

d1dr550

d1dr550