Trwa ładowanie...
d40afpy

Szkoła ma uczyć zachowania na drodze

d40afpy
d40afpy

Widać efekty walki o bezpieczeństwo dzieci na drogach. Liczba wypadków z ich udziałem od 2004 r., gdy zanotowano ich aż 6 600, zmalała niemal o połowę. Ale to wciąż niewystarczająca poprawa - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Jak to zmienić? - Rzeczą niedopuszczalną jest, żeby młodzi ludzie spotykali się z zagadnieniami dotyczącymi bezpieczeństwa ruchu drogowego dopiero podczas kursu na prawo jazdy - wskazuje Ryszard Fonżychowski.

Dlatego też prezes Stowarzyszenia na rzecz Poprawy Ruchu Drogowego "Droga i Bezpieczeństwo" chce w szkołach nowego przedmiotu - wychowania komunikacyjnego. - Ale jeśli MEN na to nie stać, to można przemycać te kwestie podczas innych zajęć - sugeruje.

Na edukację najmłodszych stawia też policja. - My uczymy już przedszkolaków, jak poruszać się po drodze, jeździć rowerem czy zachowywać się na przejściach dla pieszych - wymienia rzecznik Komendy Głównej Policji Mariusz Sokołowski.

Jak mówi, policja kieruje kampanie edukacyjne specjalnie do dzieci, by to one wpływały na rodziców. - To się opłaca i przynosi efekty, bo wypadków jest coraz mniej; podstawową kwestią jest też bowiem to, by dorośli zrozumieli, że odpowiadają za bezpieczeństwo najmłodszych - zauważa rzecznik KGP.

Źródło: PAP

ll/tb, moto.wp.pl

d40afpy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40afpy
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj