Trwa ładowanie...
d24bc8s
d24bc8s

Szkoła ma uczyć zachowania na drodze

Share
d24bc8s

Widać efekty walki o bezpieczeństwo dzieci na drogach. Liczba wypadków z ich udziałem od 2004 r., gdy zanotowano ich aż 6 600, zmalała niemal o połowę. Ale to wciąż niewystarczająca poprawa - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Jak to zmienić? - Rzeczą niedopuszczalną jest, żeby młodzi ludzie spotykali się z zagadnieniami dotyczącymi bezpieczeństwa ruchu drogowego dopiero podczas kursu na prawo jazdy - wskazuje Ryszard Fonżychowski.

Dlatego też prezes Stowarzyszenia na rzecz Poprawy Ruchu Drogowego "Droga i Bezpieczeństwo" chce w szkołach nowego przedmiotu - wychowania komunikacyjnego. - Ale jeśli MEN na to nie stać, to można przemycać te kwestie podczas innych zajęć - sugeruje.

d24bc8s

Na edukację najmłodszych stawia też policja. - My uczymy już przedszkolaków, jak poruszać się po drodze, jeździć rowerem czy zachowywać się na przejściach dla pieszych - wymienia rzecznik Komendy Głównej Policji Mariusz Sokołowski.

Jak mówi, policja kieruje kampanie edukacyjne specjalnie do dzieci, by to one wpływały na rodziców. - To się opłaca i przynosi efekty, bo wypadków jest coraz mniej; podstawową kwestią jest też bowiem to, by dorośli zrozumieli, że odpowiadają za bezpieczeństwo najmłodszych - zauważa rzecznik KGP.

Źródło: PAP

ll/tb, moto.wp.pl

Kamery monitorujące. Kliknij i wybierz najkorzystniejszą ofertę!

d24bc8s

Podziel się opinią

Share
d24bc8s
d24bc8s
Więcej tematów