Trwa ładowanie...
d6y8xdh
10-01-2017 16:34

Światowa premiera Skody Octavia i Octavia RS na żywo

d6y8xdh
d6y8xdh

*Skoda prezentuje najnowsze wcielenie jednego z najpopularniejszych aut w naszym kraju. Czwarta generacja Octavii i jej usportowiona wersja – Octavia RS znacząco zmieniły się w stosunku do poprzedników. Pierwsze zdjęcia nowej Octavii wzbudziły sporo kontrowersji, które głównie dotyczyły przedniej części nadwozia. *

Relację na żywo ze światowej premiery najnowszej Skody Octavia, która odbywa się w Wiedniu można oglądać poniżej. Zachęcamy do zadawania pytań w komentarzach. Odpowiedzi na nie znajdziecie w relacji naszego dziennikarza, który jest na tej uroczystości.

Historia modelu Octavia

Skoda Octavia pojawiła się w sprzedaży w 1959 roku. W ofercie czeskiego producenta zastąpiła model 440. Auto przypadło do gustu klientom, dzięki czemu jego produkcja trwała do 1971 roku. Wtedy została zastąpiona przez model 1000 MB. Po 25-letniej przerwie, producent postanowił, że wróci do nazwy Octavia i w 1996 roku po czterech latach pracy nad nowym autem zaprezentowano światu hatchbacka, który podbił serca Europejczyków. W roku 1998 pojawiła się wersja nadwoziowa kombi, rok później wersja 4x4, a w 2000 nieco podrasowany wariant RS. Po kilku modernizacjach auto było produkowane do roku 2010 (ostatnia wersja to Tour). Od roku 2004 producent oferował drugą generację modelu. Rok później do sprzedaży wprowadzono wersję kombi, a w 2006 roku pojawiła się Skoda Octavia II RS. W 2008 nastąpił lifting, a 4 lata później zaprezentowano trzecią generację popularnej czeszki.

d6y8xdh

Pomiędzy wrześniem 1996 roku a listopadem 2010 roku wyprodukowano około 970 000 hatchbacków i 470 000 kombi. Druga generacja (2004 - 2013) sprzedała się w liczbach 1,6 mln wersji pięciodrzwiowych i 900 000 kombi. Trzecie wcielenie zaczęło opuszczać taśmy produkcyjne w grudniu 2012 r.

Od startu produkcji 3 września 1996 roku fabryki Skody opuściło w sumie już ponad 5 mln Octavii. Obok zakładów w Mladej Boleslavi wytwarzanie tego modelu odbywa się także w obiektach w Chinach, Indiach, Rosji i Kazachstanie (odpowiednio na rynki chiński, indyjski i rosyjski).

d6y8xdh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6y8xdh
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj