Trwa ładowanie...
ycipk-4gh48s
Solaris zaprezentował nowe Urbino na targach w Hanowerze

Solaris zaprezentował nowe Urbino na targach w Hanowerze

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-4gh48s

Podczas targów IAA Nutzfahrzeuge 2014 w Hanowerze Solaris zaprezentował dwa miejskie autobusy. Produkcja nowych modeli Urbino – 12- oraz 18-metrowego – rozpocznie się w 2015 roku. Pojazdy o futurystycznej stylistyce cieszyły się dużą popularnością podczas niemieckiej wystawy.

Z jednej strony przedstawiciele Solarisa chwalą się nowoczesnym wyglądem swoich nowych autobusów, ale z drugiej podkreślają, że jeszcze ważniejsza jest zastosowana technologia. Nowe Urbino to efekt kilkunastoletniego doświadczenia i udoskonalania sprawdzonych rozwiązań. Oprócz tego autobusy otrzymały najnowsze rozwiązania techniczne. LED-owe światła, ekran zamiast tradycyjnych zegarów za kierownicą i gniazda USB do ładowania telefonów, to tylko część nowości, które przyciągały uwagę zwiedzających na targach.

ycipk-4gh48s

Nowy Urbino w wersji 12-metrowej posiada 32 miejsca siedzące i może zabrać nawet 100 pasażerów, natomiast odmiana 18-metrowa to 44 fotele i możliwość przewiezienia 160-170 osób – w zależności od konfiguracji. Zadbano również o komfort podróżowania, który zapewni klimatyzacja i redukcja hałasu oraz drgań.

Konstruktorzy pracowali nad zmniejszeniem zużycia paliwa. Autobusy przejeżdżają średnio nawet 80 tys. km rocznie w miejskim ruchu, a to oznacza, że niewielkie ograniczenie spalania może przełożyć się na spore oszczędności. Poprawę w tej kwestii udało się uzyskać dzięki bardziej opływowej sylwetce, mniejszej masie, zabudowanym felgom, ale też nowym układom napędowym. Solarisy mogą być wyposażone nie tylko w tradycyjne jednostki spalinowe, ale też w układy hybrydowe, albo same silniki elektryczne, a nawet gazowe.

Szukasz części samochodowych w atrakcyjnych cenach? Kliknij i sprawdź oferty!

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4gh48s

ycipk-4gh48s
ycipk-4gh48s