Sol nową marką Volkswagena. Na początek SUV

Podczas targów motoryzacyjnych w Pekinie Volkswagen wraz z lokalnym JAC Motors przedstawił powstanie nowej marki nazywającej się Sol. Ma ona oferować samochody z alternatywnymi napędami, co w praktyce oznacza auta elektryczne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowa marka będzie oferować w Chinach samochody elektryczne
Nowa marka będzie oferować w Chinach samochody elektryczne (Youtube.com)
WP

Sol jest marką przeznaczoną na rynek chiński, ale ma mocne europejskie korzenie. Nieprzypadkowo nazwa oznacza "słońce" po hiszpańsku. E20X, pierwszy koncept zaprezentowany w Pekinie, to SUV opracowany przez Seata. Samochody Sol mają łączyć europejską stylistykę i nowe napędy.

W wyglądzie E20X faktycznie widać inspiracje seatami, ale najważniejsze jest to, że mamy do czynienia z SUV-em. To właśnie wszelkiej maści crossovery są dziś hitem w Chinach. Samochody marki Sol mają łączyć to z drugim ważnym trentem motoryzacji Kraju Środka – elektrycznym napędem.

Produkcyjna wersja Sola E20X ma trafić do sprzedaży jeszcze pod koniec 2018 r. Jedyna oficjalna informacja, jaka się pojawiła na temat tego modelu, to zasięg, który ma wynieść 300 km na jednym ładowaniu. Jednak chińskie media twierdzą, że pierwszy Sol otrzyma napęd z modelu JAC iEV7S, który oferuje 116 KM i 270 Nm.

WP

W kabinie można się spodziewać rozwiązań znanych z samochodów Grupy Volkswagen. Oznacza to rozbudowany zestaw multimedialny z 8-calowym ekranem dotykowym, systemy wspomagające kierowcę czy dostęp bezkluczykowy. Jak przystało na samochód, który ma być nowoczesny, w miejscu zegarów znalazł się wyświetlacz. Choć sam E20X nie będzie emitował spalin, to będzie poruszał się po zanieczyszczonych chińskich miastach. Dlatego otrzymał też system oczyszczania powietrza w kabinie.

Polub WP Moto
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP