Trwa ładowanie...
d26i29s

Smart pokazał nową generację modeli Fortwo i Forfour

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Smart pokazał nową generację modeli Fortwo i Forfour
(zdjęcie producenta)
d26i29s

Miejski samochód marki należącej do Mercedesa przeszedł sporo zmian. Trzecia generacja Smarta Fortwo wygląda zupełnie inaczej od poprzedników, dostępna jest również w wersji czteroosobowej i powstała we współpracy z Renault.

Nowy Smart Fortwo i jego pięciodrzwiowa odmiana Forfour, to zupełnie nowe konstrukcje. Modele te zostały opracowane wspólnie z Renault i są bliźniacze do nowej generacji Twingo. Podobnie jak francuskie auto, również Smart posiada silnik umieszczony z tyłu i napędzający tylne koła. W ofercie znajdą się trzy jednostki napędowe o trzech cylindrach. Ich moc wyniesie 61, 71 i 90 KM. Będą one współpracować z 5-biegową manualną skrzynią biegów lub dwusprzęgłowym automatem. Ta druga przekładnia zastąpi niezbyt sprawną zautomatyzowana skrzynię dostępną w poprzednich generacjach Smarta.

Nowy Smart zachowuje swoje największe zalety. Model Fortwo mierzy 2,69 m, a jego promień skrętu to zaledwie 6,95 m. Oznacza to, że Smart nadal będzie bezkonkurencyjny w mieście. Tym razem jednak szefowie marki zrozumieli drugą bardzo ważną rzecz – miejskie auto powinno też ciekawie wyglądać. W przypadku poprzednich generacji widać było, że mamy do czynienia z niemieckim samochodem, ale najnowszy Smart zrywa z tym wizerunkiem. Zarówno przy projektowaniu karoserii, jak i wnętrza, styliści dostali więcej luzu. Dzięki temu jest wesoło, a nowy Smart będzie rzucał się w oczy.

Podobnie jak w przypadku poprzednich generacji, inżynierowie szczególnie dużo pracy poświęcili bezpieczeństwu. Zastosowano najbardziej wytrzymałe rodzaje stali, a projektowaniu towarzyszył długi program testów zderzeniowych z samochodami różnych wielkości. Oprócz wytrzymałej konstrukcji, Smart jest pierwszą marką, która w standardzie zapewnia elektronicznego asystenta korygującego tor jazdy przy bocznych podmuchach. Za dopłatą natomiast oferowany jest system ostrzegający przed kolizją i zmianą pasa ruchu.

d26i29s

Zgodnie z najnowszymi trendami, Smart umożliwia sporo opcji personalizacji, w tym szeroki wybór kolorów zarówno na zewnątrz, jak i w środku auta. Tapicerka może przybierać różne barwy i wzory, co jest kolejnym zabiegiem, aby uczynić ten model ciekawszym. Nietypowe proporcje oznaczają potrzebę zastosowania skutecznego zawieszenia, a za dopłatą Smart oferuje pakiet sportowy, który dodatkowo je obniża.

Tysiące samochodowych części zamiennych najwyższej jakości. Sprawdź oferty!

d26i29s

Podziel się opinią

Share

d26i29s

d26i29s