Trwa ładowanie...
d2k5ke4

Skoda Octavia liftback również w wersji z napędem na cztery koła

Share
Skoda Octavia liftback również w wersji z napędem na cztery koła
Źródło: zdjęcie producenta
d2k5ke4

Skoda uzupełnia swoją ofertę i napęd na cztery koła będzie oferowany nie tylko w Octavii kombi, ale też w wersji liftback. Układ oparty o sprzęgło Haldex piątej generacji poprawi trakcję i bezpieczeństwo podczas jazdy po śliskiej nawierzchni.

Napęd na cztery koła przydaje się nie tylko w samochodach terenowych, dlatego decyduje się na niego coraz więcej kierowców. Z tego powodu Skoda uzupełnia swoją ofertę i wprowadza do sprzedaży Octavię liftback w wersji 4x4. Podobnie jak wszystkie wersje tego modelu produkowane od listopada 2014 r., również ta została standardowo wyposażona w system elektronicznego sterowania blokady mechanizmu różnicowego EDS.

W konstrukcji tylnej osi zastosowano zawieszenie wielowahaczowe, które obejmuje jeden wahacz wzdłużny oraz trzy wahacze poprzeczne dla każdego koła, jak również stabilizator. Sprzęgło Haldex 5 w warunkach dobrej przyczepności prawie całą moc przenosi na przednią oś i dopiero w razie potrzeby przekazywana jest ona też na tył. Pozwala to na zmniejszenie zużycia paliwa bez utraty zalet napędu na cztery koła.

 (fot. zdjęcie producenta)
Źródło: (fot. zdjęcie producenta)

Octavia liftback 4x4, podobnie jak kombi, dostępna jest z czterema silnikami – jednym benzynowym (1,8 TSI 180 KM) i trzema wysokoprężnymi (1,6 TDI 105 KM, 2,0 TDI 150 lub 184 KM). Napęd na cztery koła pomaga też podczas holowania, a maksymalny uciąg dla 150-konnego diesla wynosi dwie tony.

Nowa Skoda Octavia liftback 4x4 trafi do polskich salonów w styczniu 2015 roku.

Wideorejestratory samochodowe. Duży wybór, atrakcyjne ceny. Sprawdź!

d2k5ke4

Podziel się opinią

Share
d2k5ke4
d2k5ke4
Więcej tematów