Trwa ładowanie...
d9ez7ew

Skoda Octavia liftback również w wersji z napędem na cztery koła

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Skoda Octavia liftback również w wersji z napędem na cztery koła
(zdjęcie producenta)
d9ez7ew

Skoda uzupełnia swoją ofertę i napęd na cztery koła będzie oferowany nie tylko w Octavii kombi, ale też w wersji liftback. Układ oparty o sprzęgło Haldex piątej generacji poprawi trakcję i bezpieczeństwo podczas jazdy po śliskiej nawierzchni.

Napęd na cztery koła przydaje się nie tylko w samochodach terenowych, dlatego decyduje się na niego coraz więcej kierowców. Z tego powodu Skoda uzupełnia swoją ofertę i wprowadza do sprzedaży Octavię liftback w wersji 4x4. Podobnie jak wszystkie wersje tego modelu produkowane od listopada 2014 r., również ta została standardowo wyposażona w system elektronicznego sterowania blokady mechanizmu różnicowego EDS.

W konstrukcji tylnej osi zastosowano zawieszenie wielowahaczowe, które obejmuje jeden wahacz wzdłużny oraz trzy wahacze poprzeczne dla każdego koła, jak również stabilizator. Sprzęgło Haldex 5 w warunkach dobrej przyczepności prawie całą moc przenosi na przednią oś i dopiero w razie potrzeby przekazywana jest ona też na tył. Pozwala to na zmniejszenie zużycia paliwa bez utraty zalet napędu na cztery koła.

(fot. zdjęcie producenta)

Octavia liftback 4x4, podobnie jak kombi, dostępna jest z czterema silnikami – jednym benzynowym (1,8 TSI 180 KM) i trzema wysokoprężnymi (1,6 TDI 105 KM, 2,0 TDI 150 lub 184 KM). Napęd na cztery koła pomaga też podczas holowania, a maksymalny uciąg dla 150-konnego diesla wynosi dwie tony.

Nowa Skoda Octavia liftback 4x4 trafi do polskich salonów w styczniu 2015 roku.

Wideorejestratory samochodowe. Duży wybór, atrakcyjne ceny. Sprawdź!

d9ez7ew

Podziel się opinią

Share

d9ez7ew

d9ez7ew