Trwa ładowanie...

Seat szykuje mini-SUV-a?

Share
Seat szykuje mini-SUV-a?
Źródło: zdjęcie producenta
ded0mck

*Hiszpański producent właśnie pochwalił się pierwszym w swej historii SUV-em. Ateca trafi do sprzedaży w przyszłym roku, a już pojawiły się informacje, że to nie koniec nowości w tej klasie. Niebawem do oferty ma dołączyć crossover, ale o zdecydowanie mniejszych gabarytach. Jego bazą ma być platforma obecnie wykorzystywana przez modele VW Up, Skodę Citigo i Seata Mii. *

W minionym wieku Seat sprzedawał swego rodzaju protoplastę tego segmentu, czyli Marbellę, dzielącą podzespoły z Fiatem Panda pierwszej generacji. Teraz nie jest wykluczone, że firma wróciłaby do tej nazwy, prezentując niewielkiego crossovera. Według jeszcze niepotwierdzonych informacji, auto byłoby oferowane z gamą silników modelu Mii, ale doszłaby wersja hybrydowa lub całkowicie elektryczna, o zasięgu ok. 200 km.

Niekonwencjonalna miałaby być także forma jego sprzedaży, bowiem finansowanie odbywałoby się na zasadach zbliżonych do leasingu lub długoterminowego wynajmu. Klienci płaciliby miesięczne raty, pokrywające koszty ubezpieczenia i bieżącego serwisowania. Na koniec kontraktu możliwe byłoby wynajęcie nowego samochodu na preferencyjnych warunkach, ale już z zestawem nowych, systematycznie ulepszanych akumulatorów.

ded0mck

Seat zapowiedział już, że podczas jesiennych targów w Paryżu zaprezentuje nową generację Ibizy, bazującą na nowej płycie VW MQB. Nowy mini-SUV mógłby zatem pojawić się nie wcześniej niż w 2017 r.

BC

ded0mck

Podziel się opinią

Share
ded0mck
ded0mck
Więcej tematów