Trwa ładowanie...

Samochody serialowego „Czterdziestolatka”

Samochody serialowego „Czterdziestolatka”Źródło: PAP
d258bat
d258bat

*Andrzej Kopiczyński wcielając się w rolę serialowego „Czterdziestolatka” poruszał się bardzo charakterystycznym autem. Jako inżynier Stefan Karwowski posiadał czerwonego Fiata 126P, a w nowszej edycji serialu, kiedy bohater był już na emeryturze, przesiadł się na Audi 80. *

Rola inżyniera Karwowskiego nierozłącznie kojarzy się z czerwonym małym Fiatem. Bohater serialu „Czterdziestolatek” używał swojego auta do dojazdów do pracy, czyli na budowy w różnych częściach stolicy. Wyjeżdżał nim też na wakacje, czy na działkę poza miasto. Zdarzało się, że pomylił swój samochód, z innym zaparkowanym obok, ale można to wytłumaczyć małym zróżnicowaniem motoryzacyjnego krajobrazu Polski przedstawionej w serialu.

Czerwony Fiat 126p z pierwszej serii wyróżniał się na tle szarych i beżowych Trabantów, Wartburgów czy Syrenek, ale kilkakrotnie w serialu pojawiały się auta z RFN czy nawet USA.

d258bat

Także w filmowej kontynuacji „Czterdziestolatka” pod tytułem „Motylem jestem, czyli romans czterdziestolatka”, Karwowski romansował z piosenkarką i gwiazdą telewizji (w tej roli wystąpiła Irena Jarocka), która poruszała się wczesnym modelem Porsche 911 w wersji Targa.

Z kolei przykładem samochodu z USA, który wzbudził zazdrość w inżynierze, był wielki krążownik szwagra (w rolę obrotnego przedsiębiorcy wcielił się Janusz Gajos). Oprócz tego, w filmie i w serialu można było zobaczyć czarne Wołgi wysoko postawionych urzędników, a także ciężarowe Tatry, dostawcze Żuki i Nysy, które jeździły po terenach budowy zarządzanej przez Stefana Karwowskiego.

d258bat
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d258bat
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj