Samochód rekreacyjny - co to właściwie jest?
(Materiały prasowe, Fot: Volkswagen)

Samochód rekreacyjny - co to właściwie jest?

Pojazd przeznaczony do rekreacji. Czym taki samochód może się różnić od innych, zwyczajnych aut? Zastanówmy się nad tym wspólnie. Bo przecież podstawową funkcją samochodu jest oczywiście transport osób i bagażu między punktami na mapie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

W zmieniającym się dzisiejszym świecie, gdy ludzie zaczęli bardziej dbać o zdrowie, uprawiać rozmaite sporty, o których niedawno jeszcze nikt nie słyszał, wprowadzają do swojego życia nowe zasady żywieniowe, pojawiło się też miejsce na typ auta, które ułatwi ludziom realizację swoich życiowych, poza zawodowych, celów.

Zgodnie z potrzebami tej grupy klientów, samochód taki musi być zdolny do poruszania się poza utwardzonymi drogami, musi być zdolny do przewozu sprzętu sportowego, rowerów, desek surfingowych, nart, snowboardów, a także musi ułatwić dotarcie do celów i jazdę po skomplikowanych trasach. Weźmy taki model jak na przykład T-Roc Volkswagena. Jest to kompaktowy crossover należący do modnej obecnie kategorii samochodów. Lekki i nowoczesny, nie obciąża nadmiernie środowiska, nie zajmuje wiele miejsca, ale powinien spełnić wymagania naszej wybranej grupy klientów.

Źródło: Materiały prasowe

Nowoczesne silniki benzynowe i wysokoprężne, sprzężone z 6-biegową przekładnią mechaniczną bądź 7-biegową dwusprzęgłową DSG to tylko część dostępnej w nim techniki. Można otrzymać bowiem ten model także z napędem na cztery koła 4MOTION i przełącznikiem trybów jazdy. Napęd nie działa ciągle, a tylko wtedy, gdy elektronika wykryje różnicę prędkości obrotowych przednich i tylnych kół. W większości sytuacji drogowych, gdy T-Roc jedzie po suchej, przyczepnej nawierzchni asfaltowej, auto jest w praktyce przednionapędowe, co oznacza znacznie mniejsze zużycie paliwa. Dzięki prześwitowi wynoszącemu 161 milimetrów i napędowi 4MOTION VW T-Roc bez problemu porusza się po śniegu oraz po drogach nieutwardzonych.

Do crossovera Volkswagena można zamówić poprzeczki relingów dachowych, umożliwiające zamontowanie zamkniętego bagażnika dachowego, a także hak holowniczy, wykorzystywany przez niektóre bagażniki do przewozu rowerów, wreszcie zestawy do przewozu nart i wykładziny bagażnika, zabezpieczające go przed zabrudzeniem. Przydadzą się ponadto światła LED z doświetlaniem zakrętów, automat przełączania świateł drogowych na mijania i adaptacyjne zawieszenie DCC.

Źródło: Materiały prasowe

Każdy T-Roc jest zaopatrzony w system monitorowania strefy przed samochodem Front Assist, który w ekstremalnych sytuacjach, poza ostrzeganiem kierowcy przed najechaniem na przeszkodę, samoczynnie inicjuje awaryjne hamowanie. System ten potrafi także rozpoznawać pieszych. To nie jedyne udogodnienie elektroniczne, które wspiera kierowcę tego nowoczesnego auta. System Emergency Assist wchodzi do akcji, gdy kierowca zasypia bądź zasłabnie.

System ten przez cały czas bada zachowanie kierowcy na podstawie jego wpływu na układ kierowniczy, pedał gazu, pedał hamulca. Gdy kierowca przestaje reagować, samochód ostrzega go początkowo szarpnięciami hamulców, a potem – w przypadku braku stosownej reakcji – rozpoczyna samoczynne awaryjne hamowanie, podczas którego Lane Assist *dba o pozostanie samochodu na tym samym pasie ruchu. *Układ ACC, czyli układ aktywnego tempomatu, kontroluje natomiast odległość od poprzedzającego pojazdu. Nie warto przecież ryzykować na długiej trasie, gdy zmęczenie daje się we znaki – lepiej od razu zareagować na ostrzeżenie.

Źródło: Materiały prasowe

Na liście opcji, które można zamówić do Volkswagena T-Roc, znajdują się także przydatne w podróży pakiety funkcji integrujących aplikacje ze smartfona z zestawem audio, nawigacją i wyświetlaczem w samochodzie. Hardware w samochodzie obsługuje zarówno system operacyjny Android, jak i iOS firmy Apple. Dzięki interfejsom MirrorLink oraz Apple CarPlay (dla iOS) niektóre wybrane aplikacje można obsługiwać w bezpieczny i przejrzysty sposób z dużego dotykowego ekranu w środkowej części tablicy przyrządów.

Pakiet usług Guide & Inform umożliwia korzystanie z rozmaitych usług internetowych, współdziałających z zestawem multimedialno-nawigacyjnym w samochodzie, zdolnych na przykład do wyszukiwania celów podróży, importu celów podróży, importu trasy (z komputera lub smartfonu), importu danych na temat dostępności miejsc i cen na parkingach oraz stacjach paliw, a także aktualnej pogody i bieżącej sytuacji drogowej. Planowanie długich podróży staje się znacznie łatwiejsze.

Źródło: Materiały prasowe

Opcjonalna instalacja telefoniczna Comfort dodatkowo bezprzewodowo ładuje smartfony (indukcyjnie, specjalna przestrzeń obok dźwigni zmiany biegów) i łączy je z anteną zewnętrzną, zwiększając tym samym zasięg i poprawiając jakość dostępnego sygnału. Kolorowy wyświetlacz systemów multimedialnych Composition Media i Discover Media, 8-calowy, ze szklaną powierzchnią, znakomicie wyświetla obraz mapy w trybie nawigacji, a także na przykład okładki płyt odtwarzanych bezprzewodowo z telefonu lub smartfona w trybie streamingu.

Pliki muzyczne można przenieść do samochodu na kartach pamięci SD, opcjonalny zestaw audio marki Beats pozwoli odtworzyć każdy rodzaj muzyki z wystarczającą dynamiką. Wielogodzinna czy wielodniowa podróż w pogoni za słońcem w odległym zakątku Europy nie będzie się więc dłużyć.

Volkswagen T-Roc to idealne auto dla dzisiejszego wymagającego klienta, aktywnie spędzającego czas i prowadzącego zdrowy tryb życia.

Partnerem treści jest Volkswagen

Polub WP Moto
Trwa ładowanie
.
.
.
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne