Trwa ładowanie...

Samochód do miasta - niezmiennie się opłaca!

Miejska mobilność, także w Polsce, rozwija się w niespotykanym tempie. Obok transportu zbiorowego i taksówek na ulicach gościmy auta, rowery czy nawet hulajnogi wynajmowane na minuty. Czy w tym wszystkim jest jeszcze miejsce na posiadanie własnego samochodu? Otóż tak, bo przez cały czas oferuje on niezastąpione zalety!

Samochód do miasta - niezmiennie się opłaca!Źródło: Materiały prasowe, fot: Volkswagen
d2iuwwx
d2iuwwx

Do Polski dotarła już moda na różnego typu innowacyjne, współdzielone środki transportu miejskiego. Dobrze znany fenomen start-upów, których wynalazki zmieniają sposób, w jaki poruszamy się po aglomeracjach. Równolegle, własną rewolucję przeżywają wiodący producenci samochodów. Oni także wprowadzają zmiany, dzięki którym posiadanie własnego auta w mieście ma dalej sens, oraz – co jeszcze ważniejsze – pozostaje opłacalne. Dobry przykład stanowi oferta Volkswagena. Dzięki niej po polskich miastach można poruszać się nie tylko komfortowo i bezpiecznie, ale przede wszystkim – tanio.

Ile kosztuje poruszanie się po mieście samochodem?

W skrócie: taniej niż można by przypuszczać. Przemysł motoryzacyjny rozwija się w końcu nie tylko w zakresie technologii stosowanych w samochodach, ale i narzędzi ich finansowania. Dzięki temu producenci są w stanie zaoferować samochody nie tylko wygodniejsze i bezpieczniejsze, ale i tańsze w nabyciu i utrzymaniu.

Dziś łatwiej jest poznać realne wydatki związane z utrzymaniem danego samochodu oraz zestawić je z ofertami konkurencji. Jest to możliwe dzięki pojęciu TCO, czyli całkowitym kosztom posiadania. Pod tym terminem kryje się nie tylko kwota zakupu (czy elementów tegoż), ale i koszty dodatkowych opcji, usług oraz pieniądze wydawane na paliwo, przeglądy i zużywające się części.

Przy zliczaniu całkowitych kosztów użytkowania uwzględnia się także kluczowy czynnik, o którym łatwo zapomnieć. To wartość rezydualna, czyli kwota, jaką uzyska się przy dalszej odsprzedaży samochodu.

d2iuwwx

Modny miejski hatchback od 322 zł miesięcznie

Wyliczaniem TCO dla poszczególnych modeli i wskazywaniem najlepszych pod względem finansowym aut na rynku zajmują się już całe firmy, takie jak Eurotax. Według niezależnych badań przeprowadzonych przez tych ekspertów, najbardziej korzystny wybór do miasta stanowią na polskim rynku samochody Volkswagena.

Volkswagen Polo będzie konkurował z nowym Nissanem Micra Materiały prasowe
Volkswagen Polo będzie konkurował z nowym Nissanem Micra Źródło: Materiały prasowe, fot: Volkswagen

Modele up! i Polo nie tylko górują komfortem jazdy i bogatym wyposażeniem, ale i odznaczają się szczególnie niskimi całkowitymi kosztami użytkowania. Dzięki oszczędnej i niezawodnej technologii przekładającej się na niskie wydatki na paliwo i serwisowanie, jazda nowym Volkswagenem stanowi wyjątkowo małe obciążenie dla domowego budżetu.

Korzystając z pozycji jednego z liderów polskiego rynku, Volkswagen mógł przygotować preferencyjne warunki zakupu i spłacania swoich produktów. Choć bardzo wysoka jakość aut ze znaczkiem VW jest już powszechnie znana, to zaskoczyć może fakt, jak przystępne cenowo potrafią być samochody tej marki.

d2iuwwx

W ramach kredytu EasyDrive, zwrotny i wyposażony we wszystkie potrzebne współczesnemu mieszczuchowi multimedia model up! dostępny jest już od 322 zł miesięcznie, a pojemne i zawierające najnowocześniejsze rozwiązania z dziedziny bezpieczeństwa Polo już od 350 zł miesięcznie. Kwoty te są jeszcze niższe dla samochodów finansowanych przez przedsiębiorców w ramach leasingu EasyDrive.

Własne auto to nieporównywalny komfort

Z liczb wynika, że jazda nowym Volkswagenem po mieście w praktyce wcale nie musi być droższa niż korzystanie z innych form mobilności, a jednak różnica w poziomie komfortu i bezpieczeństwa jest nieporównywalna. Według niezależnych testów dziennikarskich i opinii właścicieli, model up! jest jedną z najbardziej dojrzałych konstrukcji w swojej klasie. Stylowe, designerskie nadwozie skrywa zaskakująco przestronną i starannie wykonaną kabinę z nowoczesnym wyposażeniem normalnie znajdowanym w wyższych segmentach rynku.

Fani najnowszych trendów ze świata mody i technologii docenią efektowny zestaw audio Beats o mocy 300 wat oraz rozbudowany system synchronizacji samochodu ze smartfonem. Imponujący komfort jazdy to z kolei zasługa bardzo skutecznego wyciszenia, płynnego resorowania oraz kulturalnej pracy silnika. Pod maską najmniejszego Volkswagena pracują nowoczesne jednostki z grup MPI i TSI, które według nowego, urealnionego cyklu pomiaru zużycia paliwa WLTP potrzebują zaledwie około 5 l/100 km w cyklu mieszanym.

d2iuwwx

Obecna od paru miesięcy na rynku, najnowsza odsłona Volkswagena Polo stanowi przełom w segmencie subkompaktów. Szósta generacja klasyka marki posiada wszystko to, czego potrzebują osoby prowadzące intensywne życie w mieście – i jeszcze trochę ponad to. Jego wyjątkowa jakość została doceniona przez ekspertów z całego świata z plebiscytu World Car of the Year, którzy przyznali nowemu Volkswagenowi tytuł Światowego Najlepszego Samochodu Miejskiego Roku 2018.

W środku jak w domu poczują się ci, którym podobają się duże, efektowne ekrany. Pełnią one tutaj ważną rolę. Ten centralny, o przekątnej nawet ośmiu cali, może posłużyć do wyświetlania menu przeniesionego ze smartfona. Drugi zastępuje analogowe wskaźniki i pełni rolę deski rozdzielczej nowej generacji, na której można wyświetlić jeszcze więcej informacji w czytelny sposób.

Nowy Volkswagen Polo jest znacznie większy od poprzednika Materiały prasowe
Nowy Volkswagen Polo jest znacznie większy od poprzednika Źródło: Materiały prasowe, fot: Volkswagen

Nowe Polo posiada dostęp do najnowocześniejszych technologii Volkswagena, które przynoszą mu najwyższy komfort i bezpieczeństwo jazdy. Na liście wyposażenia znajdziemy wiele rozwiązań w zaawansowany sposób wspomagających kierowcę w prowadzeniu. W zatłoczonych miastach szczególnie przydatny może okazać się system asystujący w hamowaniu w awaryjnych sytuacjach. Polo samo ostrzeże także przed innymi uczestnikami ruchu schowanymi w martwym polu oraz wyręczy w parkowaniu tyłem.

d2iuwwx

Miejski hatchback Volkswagena wprowadza więcej kolorytu w miejskie arterie wyrazistym designem oraz szeroką gamą kolorów nadwozia, obejmującą czternaście niepowtarzalnych odcieni. Nowe modele z Wolfsburga bardzo dbają także o przyjazność środowisku i maksymalne ograniczenie emisji spalin. To szczególnie ważne, bo dzięki przesiadaniu się do nowocześniejszych i bardziej ekologicznych samochodów możemy przyczynić się do polepszenia stanu powietrza w miastach i poprawy jakości życia nas wszystkich.

Gdy więc myślisz o tym, które rozwiązanie poruszania się po mieście będzie dla Ciebie najlepsze w najbliższych latach, popatrz na tę sprawę racjonalnie i weź pod uwagę wszelkie czynniki. Należy Ci się w końcu i wygoda, i rozsądne dysponowanie swoimi środkami. Z modelami up! i Polo masz to jak w banku, szczególnie teraz, jeśli skorzystasz z wyprzedaży rocznika 2018 i rabatów, jakie oferuje.

Partnerem materiału jest Volkswagen

d2iuwwx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2iuwwx
Więcej tematów