Trwa ładowanie...
Ford
25-09-2008 16:03

Ruszyła produkcja nowego Ka

Ruszyła produkcja nowego Ka
d4i85hj
d4i85hj

Pierwszy egzemplarz z wielkoseryjnej produkcji nowego Forda Ka zjechał z linii montażowej podczas uroczystej inauguracji, która odbyła się w tyskim zakładzie Fiat Auto Poland, 12 lat po premierze popularnego pierwowzoru.

Honorowym gościem uroczystości był wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak, dla którego fakt umiejscowienia produkcji Forda w Polsce potwierdza znaczenie naszego przemysłu jako jednego z ważniejszych w tej części świata pod kątem moto-produkcji.

Premierę rynkową modelu w Europie zaplanowano na początek przyszłego roku. Nowego Forda Ka będzie można obejrzeć, podczas rozpoczynającego się niebawem paryskiego Salonu Samochodowego.

d4i85hj

Nowy Ka jest wynikiem współpracy Forda i Fiata. Ka budowany jest na podzespołach Pandy i Fiata 500, na jednej linii z tym ostatnim modelem. Oba pojazdy różnią się jednak pod względem wyglądu i parametrów.

Projektanci Forda nadali nowemu Fordowi Ka wygląd zgodny ze stylistyką "kinetic design". Nowy model wizualnie nawiązuje do pierwowzoru, ale odróżnia się bardziej "muskularną" i dynamiczniejszą linią.

- 3 lata temu zawarliśmy porozumienie z Fiatem odnośnie produkcji nowego Forda Ka w Tychach - wyjaśnił Ian Slater, wiceprezes Ford of Europe ds. Public Affairs. - Jednym z mocnych punktów tej współpracy było to, że obie strony chciały produkować samochody, które różniłyby się znacząco pod względem zarówno wyglądu, jak i charakteru. Jestem usatysfakcjonowany, że w ten sposób stworzyliśmy okazję do sukcesu obu koncernów - dodał Slater.

d4i85hj

Fabryka w Tychach będzie produkować 120 tys. Fordów Ka rocznie. W związku z rozpoczęciem seryjnej produkcji auta, w fabryce powstało 1000 nowych miejsc pracy nie licząc tych, które stworzono u dostawców.

Ford zainwestował w projekt 210 mln euro. Największym z elementów inwestycji jest nowa lakiernia w Tychach, gdzie w trosce o ochronę środowiska stosuje się tylko wodorozcieńczalne lakiery o niskim stężeniu rozpuszczalników.

Źródło: [

]( http://wnp.pl )

d4i85hj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4i85hj
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj