Trwa ładowanie...
d1dr550

Ruszyła produkcja Nissana Qashqai

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ruszyła produkcja Nissana Qashqai
(zdjęcie producenta)
d1dr550

Pierwsze Nissany Qashqai nowej generacji opuściły linię produkcją w brytyjskich zakładach marki w Sunderland.

Na linii 1 co 61 powstaje nowy egzemplarz tego modelu. W związku z uruchomieniem produkcji zatrudnienie w fabryce po raz pierwszy przekroczyło liczbę 7 000 osób, zaś po uwzględnieniu firm kooperujących z zakładem związanych jest ponad 40 000 miejsc pracy. Nissan zainwestował w opracowanie i produkcję Qashqai`a 543 mln funtów brytyjskich, współpracuje z 224 dostawcami z 22 krajów i eksportuje produkt na ponad 130 rynków.

Od momentu debiutu pierwszej generacji na całym świecie sprzedano ponad 2 mln egzemplarzy tego crossovera. Nowe wcielenie jest o 47 mm dłuższe oraz minimalnie niższe i szersze od swojego poprzednika. Qashqai posiada wyraziste detale, np. w postaci oryginalnie przetłoczonej maski. Pojazd wyposażono w szereg elementów poprawiających bezpieczeństwo - elektryczny hamulec awaryjny, ostrzeganie o zmęczeniu kierowcy, rozpoznawanie znaków drogowych, ostrzeganie o niezamierzonej zmianie pasa ruchu, pojeździe w martwym polu i poruszających się obiektach, adaptacyjne światła drogowe, system aktywnej kontroli zawieszenia czy kamery 360 st. z asystentem parkowania.

Auto zostanie wprowadzone na rynek z dwoma silnikami benzynowymi (1,2 DIG-T 115 KM i 1,6 DIG-T 163 KM) oraz dwoma wysokoprężnymi (1,5 dCi 110 KM i 1,6 dCi 130 KM). Do wyboru są wersje z napędem na przednią lub obie osie oraz skrzynie biegów manualne i automatyczne Xtronic. Nissan Qashqai nowej generacji dostępny jest w trzech znanych wersjach wyposażenia - Visia, Acenta i Tekna.

Samochód trafi do salonów w lutym 2014 r.

Źródło: Nissan

ll/moto.wp.pl

Prostowniki samochodowe na Allegro. Najwięcej ofert w jednym miejscu. Sprawdź!

d1dr550

Podziel się opinią

Share

d1dr550

d1dr550