Trwa ładowanie...
d1wuq1e
21-08-2007 13:05

Rośnie zatrudnienie w przemyśle motoryzacyjnym

d1wuq1e
d1wuq1e

Zatrudnienie w przemyśle motoryzacyjnym w Polsce przekroczyło w połowie tego roku 188,5 tys. osób. Branża zatrudnia około 4,2 proc. wszystkich zatrudnionych w przemyśle w Polsce - wynika z analiz Polskiej Izby Motoryzacji (PIM).

Siła napędową przemysłu motoryzacyjnego w Polsce są producenci komponentów i części, którzy zatrudniają ok. 81 proc. wszystkich osób związanych z tym przemysłem - uważają eksperci PIM.

Drugą grupę stanowią producenci pojazdów z niespełna 16-proc. udziałem w zatrudnieniu.

Trzecią grupą są producenci przyczep i naczep, którzy zatrudniają blisko 3 proc. osób w branży.

d1wuq1e

Polska Izba Motoryzacji przewiduje, że zatrudnienie w tej branży w ciągu całego bieżącego roku wzrośnie o 15-18 tys. osób. Możliwe to będzie m.in. dzięki dalszym inwestycjom (np. uruchomieniu produkcji modelu 500 w fabryce Fiat Auto Poland, modelu Chevrolet Aveo w warszawskim FSO)
oraz zwiększeniu produkcji przez pozostałych producentów pojazdów, ale przede wszystkim w wyniku kolejnych inwestycji sektorze poddostawczym.

Dotyczy to m.in. inwestycji przewidzianych do realizacji na lata 2007-2009 jak np. AE Group Strzelce Krajeńskie (znajdzie tu zatrudnienie co najmniej 250 osób), Autocam Poland Kamienna Góra (200), Automotive Lighting Sosnowiec (150), Bosch/Denso Wrocław, Bridgestone Stargard Szczeciński (750) Haering Piotrków Tryb. (350) czy Johann A. Krause Polska Gdańsk (300).

Zatrudnienie w przemyśle motoryzacyjnym w Polsce zaczęło systematycznie rosnąć od końca 2003 r. Tylko w ostatnich 24 miesiącach zwiększyło się ono o co najmniej 26 tys. nowych miejsc pracy - czytamy w komunikacie PIM.

d1wuq1e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1wuq1e
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj