Trwa ładowanie...
ycipk-3825ng
ycipk-3825ng

Renault-Nissan i AwtoWAZ stworzą wspólną grupę zakupową

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-3825ng

Od stycznia 2015 r. Renault, Nissan i AwtoWAZ połączą swoje działania zakupowe w Rosji. Nowa spółka stanie się największym nabywcą w przemyśle samochodowym w Rosji.

Awtowaz-Renault-Nissan Purchasing Organization (ARNPO) będzie zarządzać działalnością zakupową wszystkich trzech partnerów w Rosji. Przejmie ona tym samym działania założonej we wrześniu 2013 r. spółki Common Purchasing Organization. Każdy z producentów posiada równe udziały w ARNPO.

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ *

ycipk-3825ng

Spółka będzie nabywała części, urządzenia, narzędzia i usługi. Do jej zadań będzie należało również dbanie o jakość i rozwój dostawców oraz tworzenie spójnych procedur, umożliwiających wybór i doskonalenie lokalnej bazy dostawców w Rosji. Mają one zapewnić zgodność z międzynarodowymi standardami dotyczącymi jakości, kosztów, dostawy, rozwoju i produkcji, a także wspierać integrację Rosji ze światowym rynkiem samochodowym.

Utworzenie podmiotu zarządzającego zakupami jest ostatnim ważnym etapem zacieśniającej się współpracy, którą nawiązano w 2008 r., gdy Renault przejęło 25 proc. udziałów AwtoWaz. Dzisiaj alians Renault-Nissan jest właścicielem 67,13 proc. akcji. W zakładach Togliatti powstają pojazdy marek Łada, Renault, Nissan i Datsun.

Źródło: Renault

ll/moto.wp.pl

ycipk-3825ng

Kliknij i sprawdź najnowsze ogłoszenia motoryzacyjne!

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3825ng

ycipk-3825ng
ycipk-3825ng