Trwa ładowanie...
d1kt892

Rekordowa sprzedaż aut ciężarowych na rynku polskim

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rekordowa sprzedaż aut ciężarowych na rynku polskim
(zdjęcie producenta)
d1kt892

Z danych Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego wynika, że w kwietniu 2015 r. w Polsce zarejestrowano 1803 samochody ciężarowe o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony. Jest to o 30 proc. więcej względem analogicznego miesiąca 2014 r.

Osiągnięty wynik jest najwyższy od 2008 r. Rynek finansowania środków transportu ciężkiego (zalicza się do niego pojazdy ciężarowe, ciągniki siodłowe, naczepy, przyczepy, autobusy, samoloty, statki oraz sprzęt kolejowy) był z kolei trzecim co do wielkości obszarem działalności firm leasingowych w I kwartale 2015 r.

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ * Według danych Związku Polskiego Leasingu, jego udział w strukturze przychodów branży leasingowej w I kwartale br. wyniósł 27 proc. Łączna wartość nowych transakcji wyniosła 2,851 mld zł i była wyższa o 11,3 proc. (rok do roku). - Jest to efektem poprawiającej się kondycji finansowej firm transportowych, jak również całego rynku przewozów. W naszej ocenie w najbliższym czasie sektor ten będzie się nadal dynamicznie rozwijał - mówi Radosław Woźniak z Europejskiego Funduszu Leasingowego.

d1kt892

Branża transportu drogowego wytwarza niemal 10 proc. PKB kraju, a transport samochodowy ładunków stanowi 70 proc. pracy przewozowej. Sektor ten jest też znaczącym pracodawcą, zatrudniającym prawie milion osób.

ll/moto.wp.pl

d1kt892

Podziel się opinią

Share

d1kt892

d1kt892