Rallye du Var: Kubica 11. w klasie

Rallye du Var: Kubica 11. w klasieŹródło: PAP
d1i8x0l
d1i8x0l

Robert Kubica z pilotem Michałem Kuśnierzem (Renault Clio R3) zajęli 29. miejsce w klasyfikacji generalnej w rozegranym we Francji Rallye du Var. W klasie R3 Kubica uplasował się na 11. pozycji. Rajd wygrał pięciokrotny mistrz świata Francuz Sebastien Loeb (Citroen C4 WRC).

Polski kierowca bardzo dobrze sobie radził na początku trzeciego dni rajdu. Polski kierowca z pilotem Michałem Kuśnierzem po dwóch niedzielnych Osach awansował nawet na 11. miejsce w klasyfikacji generalnej i 5. w klasie R3.

Na 32-kilometrowym odcinku Vidauban Kubica pokonał o 5,9 sekundy samego mistrza świata rajdów samochodowych Sebastiena Loeba. Czołowe załogi jechały w fatalnych warunkach. Szybką jazdę utrudniał ulewny deszcz.

Ostatecznie Kubica i Kuśnierz zajęli 29. miejsce w klasyfikacji generalnej. Rajd wygrał Sebastien Loeb, któremu w roli pilota pomagała jego żona.

d1i8x0l

W klasie R2 triumfował rajdowy mistrz Polski Bryan Bouffier (Citroen C2 R2 Max), który w klasyfikacji generalnej uplasował się na 12. pozycji.