10-08-2007 20:33

Rajd Rzeszowski: samochód wypadł z trasy, ranny kibic

d3862ft
d3862ft

Wicelider klasyfikacji generalnej mistrzostw Polski Francuz Bryan Bouffier (Peugeot 207 S2000) prowadzi po pierwszym dniu 16. Rajdu Rzeszowskiego, szóstej eliminacji mistrzostw kraju.

Na drugim miejscu jest Grzegorz Grzyb (Suzuki Swift S1600) ze stratą 35,6 s do lidera, a trzeci Michał Bębenek (Mitsubishi Lancer Evo IX) - strata 55 s.

Piąty odcinek specjalny Lubenia 1 o długości 25,2 km został przerwany po wypadku. Fiat Grande Punto prowadzony przez Norberta Guzka wypadł z drogi, koziołkował i uderzył w kibica stojącego przy trasie. Ranny został przewieziony karetką do szpitala.

Odcinka nie wznowiono, zarządzono wolny przejazd. Załogi w strefie serwisowej zmieniły opony na deszczowe, gdyż nad trasą OS- u rozpętała się burza z potężną ulewą i jazda na ogumieniu na suchą nawierzchnię mogła grozić kolejnymi wypadkami.

d3862ft

Pierwszego dnia rajdu Bryan Bouffier wygrał cztery odcinki (miał także najlepszy czas na przerwanym piątym OS-ie), po jednym zwycięstwie zanotowali Grzegorz Grzyb i Michał Bębenek.

Z rywalizacji o czołowe lokaty odpadli dwaj faworyci. Na pierwszym odcinku specjalnym obrońca tytułu mistrza Polski Leszek Kuzaj (Subaru Impreza)
uszkodził przednie zawieszenie i nie mógł kontynuować jazdy.

Pecha miał także lider klasyfikacji mistrzostw kraju Tomasz Kuchar (Subaru Impreza), w którego samochodzie na drugim OS-ie awarii uległ układ przeniesienia napędu.

W sobotę kierowcy mają do przejechania osiem odcinków specjalnych. Pierwsza załoga spodziewana jest na mecie w Rzeszowie o godzinie 17.00.