29-07-2007 14:09

Rajd Lotos Baltic Cup: zwycięstwo Zbigniewa Gabrysia

d468ax7
d468ax7

Zbigniew Gabryś (Mitsubishi Lancer, pilot Artur Natkaniec) wygrał, według nieoficjalnych jeszcze wyników, rajd Lotos Baltic Cup, piątą eliminację mistrzostw Polski. Drugie miejsce zajął Michał Bębenek (Mitsubishi Lancer) ze stratą 6,3 s, a trzecie Francuz Bryan Bouffier (Peugeot 207 S2000) - strata 10,8 s.

Bouffier wygrał wszystkie cztery niedzielne odcinki specjalne, potwierdzając, że jest zdecydowanie najszybszy w stawce startujących. Francuz, który w pierwszym dniu rajdu stracił ponad dwie minuty na skutek awarii półosi, systematycznie odrabiał straty i ukończył rajd zaledwie dziesięć sekund za zwycięzcą.

Rajd prowadzący szutrowymi drogami Kaszub okazał się pechowy dla broniącego tytułu mistrza Polski Leszka Kuzaja. Krakowski kierowca kolejny raz wykluczony został z walki o czołowe lokaty, tym razem na skutek uszkodzenia samochodu. Awaria w pierwszym dniu imprezy wyeliminowała Zbigniewa Staniszewskiego, który w sobotę przez dwa odcinki prowadził w klasyfikacji.

Na 11. miejsce spadł, także po awarii samochodu, zajmujący po pierwszym dniu trzecie miejsce w klasyfikacji Michał Sołowow. Trudy trasy wyeliminowały z rajdu kilkanaście załóg, z których część - w tym Kuzaj i Staniszewski - skorzystała z tzw systemu SuperRally, pozwalającego jechać dalej w imprezie po usunięciu awarii. Doliczenie do czasu pięciu minut za każdy nie przejechany odcinek powoduje jednak, że kierowcy korzystający z takiej możliwości nie mają już szans walczyć o lokaty w czołówce.

d468ax7

W klasyfikacji rajdowych samochodowych mistrzostw Polski prowadzi Tomasz Kuchar, który w zakończonym w niedzielę rajdzie Baltic zajął piąte miejsce. Kuchar zgromadził 28 pkt i wyprzedza Bouffiera - 22, Sebastiana Frycza - 20 i Michała Bębenka -16 pkt.

W kalendarzu sezonu 2007 są jeszcze trzy imprezy zaliczane do klasyfikacji RSMP - Rzeszowski (9-11.8.), Nikon (7-8.9.) i Orlen (21-23.9.).