15-10-2011 17:40

Rajd Koszyc: zwycięstwo Beresa, Sołowow 1. w MP

d40oyo1
d40oyo1

Słowacka załoga Josef Beres Junior, Robert Mueller (Skoda Fabia S2000) wygrała w sobotę Rajd Koszyc, ostatnią rundę mistrzostw dwóch krajów - Słowacji i Polski. W klasyfikacji do mistrzostw Polski triumfował drugi na mecie Michał Sołowow (Ford Fiesta S2000).

Na piątym miejscu w klasyfikacji, a na drugim w MP, ukończył odbywający się w okolicach Koszyc rajd obrońca tytułu mistrzowskiego Kajetan Kajetanowicz (Subaru Impreza)
. Zdecydowany lider po pierwszym dniu, trzykrotny mistrz Polski Francuz Bryan Bouffier (Peugeot 207 S2000) już na pierwszym z sobotnich odcinków uszkodził zawieszenie, musiał zmieniać koło i w efekcie stracił ponad siedem minut, grzebiąc szanse na końcowe zwycięstwo i kolejny tytuł mistrzowski. Na mecie został sklasyfikowany na 12. miejscu, a w klasyfikacji rajdowych samochodowych mistrzostw Polski (RSMP) był szósty.

Oficjalne ogłoszenie wyników mistrzostw Polski nastąpi dopiero po rozpatrzeniu protestu dotyczącego wyników Rajdu Polski. Drugi w tej imprezie Michał Sołowow złożył protest żądając sprawdzenia zgodności z przepisami części samochodu zwycięzcy - Kajetana Kajetanowicza. Sprawa trafiła do Międzynarodowej Federacji Samochodowej (FIA), a kwestionowane części zostały zawiezione do Genewy, gdzie wykonane zostaną szczegółowe badania.

Jeśli protest nie zostanie uwzględniony i wyniki Rajdu Polski nie ulegną zmianie, w końcowej klasyfikacji RSMP zwycięży ponownie Kajetanowicz - 195 pkt przed Bryanem Bouffierem - 187,5 i Michałem Sołowowem - 183.