Trwa ładowanie...

Przejazd autostradą A1 nocą będzie tańszy?

Przejazd autostradą A1 nocą będzie tańszy?Źródło: wroclaw.pl
d1umyhw
d1umyhw

Resort infrastruktury ma pomysł na rozładowanie weekendowych korków na autostradzie prowadzącej do Gdańska - donosi "Puls Biznesu".

90 tys. pojazdów - nawet tyle aut osobowych przejeżdżało w ubiegłoroczne wakacyjne weekendy autostradą A1 prowadzącą z Torunia do Gdańska. Przed bramkami tworzyły się korki, a na wjazd na autostradę kierowcy musieli czekać nawet godzinę.

W tym roku resort infrastruktury i spółka Gdańsk Transport Company (GTC), koncesjonariusz bursztynowej autostrady, już postanowili przygotować się do wakacyjnych zatorów. Reprezentujący GTC Aleksander Kozłowski mówi, że być może już na czerwcowy długi weekend gotowych będzie kilka dodatkowych bramek.

d1umyhw

Resort infrastruktury chce zachęcić kierowców do nocnej podróży. - Analizowane jest obniżenie opłat za przejazd odcinkiem autostrady A1 dla pojazdów kategorii 1, czyli motocykli i samochodów osobowych, w godzinach nocnych - informuje Piotr Popa, rzecznik prasowy Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju.

Eksperci uważają, że proponowane rozwiązanie nie zadziała na tyle, by ruch zmalał. - Kierowcy nie będą ryzykować bezpieczeństwa własnego i rodziny, by jadąc nocą, zaoszczędzić kilka czy kilkanaście złotych - mówi Michał Beim z Instytutu Sobieskiego.

Źródło: PAP

ll/moto.wp.pl

d1umyhw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1umyhw
Więcej tematów