Trwa ładowanie...
dl6p82u

Przejazd autostradą A1 nocą będzie tańszy?

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przejazd autostradą A1 nocą będzie tańszy?
(wroclaw.pl)
dl6p82u

Resort infrastruktury ma pomysł na rozładowanie weekendowych korków na autostradzie prowadzącej do Gdańska - donosi "Puls Biznesu".

90 tys. pojazdów - nawet tyle aut osobowych przejeżdżało w ubiegłoroczne wakacyjne weekendy autostradą A1 prowadzącą z Torunia do Gdańska. Przed bramkami tworzyły się korki, a na wjazd na autostradę kierowcy musieli czekać nawet godzinę.

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ *

dl6p82u

W tym roku resort infrastruktury i spółka Gdańsk Transport Company (GTC), koncesjonariusz bursztynowej autostrady, już postanowili przygotować się do wakacyjnych zatorów. Reprezentujący GTC Aleksander Kozłowski mówi, że być może już na czerwcowy długi weekend gotowych będzie kilka dodatkowych bramek.

Resort infrastruktury chce zachęcić kierowców do nocnej podróży. - Analizowane jest obniżenie opłat za przejazd odcinkiem autostrady A1 dla pojazdów kategorii 1, czyli motocykli i samochodów osobowych, w godzinach nocnych - informuje Piotr Popa, rzecznik prasowy Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju.

Eksperci uważają, że proponowane rozwiązanie nie zadziała na tyle, by ruch zmalał. - Kierowcy nie będą ryzykować bezpieczeństwa własnego i rodziny, by jadąc nocą, zaoszczędzić kilka czy kilkanaście złotych - mówi Michał Beim z Instytutu Sobieskiego.

Źródło: PAP

dl6p82u

ll/moto.wp.pl

dl6p82u

Podziel się opinią

Share
dl6p82u
dl6p82u
Więcej tematów