Trwa ładowanie...
d1y0gh5

Prognoza cen paliw. Na horyzoncie obniżki ON

Kierowców tankujących benzynę podróż na ferie kosztuje niemal tyle samo co przed rokiem. Średnia cena 95-oktanowej odmiany tego jest wyższa o niecałe 2 proc. niż na początku lutego ubiegłego roku. W gorszej sytuacji są posiadacze samochodów z silnikiem Diesla, bo olej napędowy podrożał aż o 10 proc.
Share
Właściciele diesli, którzy jeszcze nie muszą tankować, zaoszczędzą, jeśli poczekają z wizytą na stacji
Właściciele diesli, którzy jeszcze nie muszą tankować, zaoszczędzą, jeśli poczekają z wizytą na stacjiŹródło: East News, Fot: Adrian Slazok/REPORTER
d1y0gh5

Od trzech tygodni cena średnia cena benzyny bezołowiowej 95 utrzymuje się na poziomie 4,75 zł za l. Olej napędowy podrożał w ostatnich dniach i znowu kosztuje ponad 5 złotych za litr. Średnio za tankowanie diesla płacimy w Polsce 5,02 zł za l, to 3 grosze więcej niż przed tygodniem. Jedynie autogaz tanieje i cena tego paliwa spadła w mijającym tygodniu o 4 grosze do poziomu 2,21 zł za l. Ostatni raz tak tanio LPG można było zatankować na początku lipca ubiegłego roku.

W pierwszych dniach lutego zmienność cen na stacjach cały czas nie powinna być duża, ale możliwe są nieznaczne obniżki. Przewidywane przedziały cenowe dla poszczególnych gatunków paliw wyglądają następująco: 4,67-4,77 zł za l dla benzyny 95-oktanowej, dla diesla 4,97-5,08 zł za l i 2,18-2,23 zł za l dla autogazu.

Źródło: E-petrol

d1y0gh5

Podziel się opinią

Share
d1y0gh5
d1y0gh5
Więcej tematów