Trwa ładowanie...
d3ge8gf
17-06-2014 18:28

Powstał nowy węzeł komunikacyjny

d3ge8gf
d3ge8gf

Kosztem ok. 17 mln zł powstał w Szczecinie węzeł komunikacyjny "Tczewska". Inwestycja tamtejszego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ma usprawnić ruch na południowych wjazdach do miasta i dostęp do terenów inwestycyjnych.

Oddany we wtorek do ruchu węzeł "Tczewska" umożliwi dojazd do terenów inwestycyjnych w Trzebuszu i Dunikowie. Nowe połączenie drogowe połączy też autostradę z dzielnicami Szczecina Dąbie i Wielgowo - poinformował rzecznik oddziału GDDKiA Mateusz Grzeszczuk.

Rzecznik wskazał, że inwestycja powiązana byłą z realizowaną przez Szczecin budową ulicy Nowoprzestrzennej, stanowiącej dojazd do węzła oraz połączenie z terenami inwestycyjnymi. Nową trasą kierowcy mogą jeździć również od wtorku.

"Nowe rondo oraz ulica nie tylko zapewniają dostęp do atrakcyjnych, nowo uzbrojonych terenów, ale także poprawiają komfort i bezpieczeństwo osób jadących m.in. nad morze" - podkreślił prezydent Szczecina Piotr Krzystek, otwierając połączenie.

d3ge8gf

Budowa węzła rozpoczęła się w lipcu ubiegłego roku. W ramach realizowanych prac został wyburzony stary wiadukt w ciągu ulicy Tczewskiej i powstały tam dwa nowe wiadukty. Wybudowano łącznicę węzła i ścieżkę rowerową. Przebudowano również odcinek autostrady A6 o długości około 2,7 km, wykonany z pochodzących z lata 30. ubiegłego wieku płyt betonowych. Całość prac kosztowała około 38 mln zł, z czego sam węzeł - blisko 17 mln zł.

d3ge8gf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ge8gf
Więcej tematów