Trwa ładowanie...

Polskie samochody to sposób na pasję i zysk

d1rgy5y
d1rgy5y

Nie każdy samochód z biegiem lat traci na wartości. Po przekroczeniu pewnego wieku, niektóre auta w oczach potencjalnego nabywcy mogą już tylko zyskiwać. Tak właśnie jest z polskimi pojazdami: Mikrusem, Syreną, Warszawą, Fiatem 126p czy Polonezem. Ile kosztuje egzemplarz aspirujący do miana klasyka?

Na pytania dotyczące starych polskich samochodów, w studiu Wirtualnej Polski, odpowiadał Wojciech Jurecki, redaktor naczelny classicauto.pl. Jak się okazuje, niespełna 15 tys. zł jest kwotą wystarczającą do nabycia polskiego auta, które będzie dobrą bazą do odbudowy. Szukać należy takiego egzemplarza, w którym zachowało się jak najwięcej elementów oryginalnych. Jeśli zależy nam na tym, aby nasze auto prezentowało stan niemalże fabryczny, a sami nie mamy smykałki do prac warsztatowych, czeka nas wydatek rzędu 20-30 tys. złotych. Ceny usług są zróżnicowane, nie tylko w zależności od modelu samochodu, ale też miejsca, gdzie zlecimy naprawę.

Jeśli zdecydujemy się na zarejestrowanie samochodu jako zabytkowego, czekają nas kolejne trudności i wydatki. Kiedy jednak dostaniemy już żółte tablice, nie będziemy musieli jeździć na coroczne badania techniczne pojazdu. Co więcej, zaoszczędzimy na polisie OC. Dla auta zabytkowego są one zwykle o połowę tańsze. Dlaczego? Ich właściciele dbają nie tylko o stan swoich pojazdów, ale też o to, by nie uległy wypadkowi. Zagrożenie powodowane przez nich w ruchu jest więc znikome.

tb, moto.wp.pl

d1rgy5y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1rgy5y
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj