Trwa ładowanie...

Zaczęli szeptać po polsku. Niemiecki policjant zrozumiał, co mówią

Berlińscy policjanci złapali polski gang kradnący motocykle w Niemczech. Udało się odzyskać kilka maszyn, a funkcjonariuszom pomogła znajomość polskiego.

Niemiecka policja złapała polskich złodziei motocykliNiemiecka policja złapała polskich złodziei motocykliŹródło: Getty Images, fot: marcodotto
d39vxfq
d39vxfq

W środku nocy, o 2.10, 57-letni mieszkaniec Berlina zauważył dwóch mężczyzn przepychających yamahę między skrzyżowaniami. Gdy zapytał ich, o co chodzi, porzucili motocykl i uciekli. Poinformowani przez świadka policjanci dostali dokładny opis podejrzanych i w niedługim czasie udało się ich znaleźć w toyocie corolli.

W samochodzie tym znajdowało się trzech mężczyzn w wieku od 22 do 26 lat i 22-letnia kobieta. Dwóch z nich odpowiadało opisowi poszukiwanych. Zatrzymani zaczęli szeptać między sobą po polsku, ale nie spodziewali się, że policjanci znają ten język. Podczas rozmowy dwóch zatrzymanych informowało swojego kolegę o zaparkowanym renault masterze. Policjanci znaleźli przy nich kluczyki do tego samochodu i udali się na wymienione w rozmowie miejsce.

Okazało się, że w dostawczym aucie znajdowały się cztery skradzione motocykle marek KTM, Yamaha i Suzuki. Wszystkie pojazdy zostały skonfiskowane przez policję. Cała czwórka Polaków została aresztowana i odpowie na zarzut kradzieży.

Mimo współpracy policji niemieckiej i polskiej, kradzieże motocykli przez gangi z Polski i Białorusi nie są rzadkością. Niestety tylko co ósma kradzież kończy się rozwiązaniem sprawy. I to mimo faktu, że patrole po obu stronach granicy praktycznie codziennie zatrzymują i kontrolują podejrzane pojazdy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d39vxfq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39vxfq
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj