Trwa ładowanie...
16-03-2015 14:58

Polscy złodzieje ukradli silniki za prawie 10 mln zł

Polscy złodzieje ukradli silniki za prawie 10 mln złŹródło: Na Luzie
d2joget
d2joget

Polscy złodzieje mają tupet. Dowiedli tego swoim ostatnim wybrykiem. Wszystko za sprawą kradzieży 23 silników, z których większość najprawdopodobniej pochodziła z… niemieckiego ośrodka badawczego Mercedes AMG. Na ślad natrafili pracownicy firmy. Skradzione motory znaleźli je na jednym z polskich portali aukcyjnych.

Złodzieje najprawdopodobniej nie wiedzieli z czym tak naprawę mają do czynienia. Silniki wycenili bowiem na ok. 20 tys. zł każdy. Tymczasem ich realna wartość to ok. 100 tys. euro (ok. 420 tys. zł) za sztukę.

Zorganizowana akcja policji przyniosła efekt. Zatrzymano w tej sprawie 42-letniego Sławomira D., 26-letniego Remigiusza J, 39-letniego Krzysztofa K. i 46-letniego Grzegorza S. 22 silniki znajdowały się w powiecie ostrołęckim, a jeden w powiecie międzychodzkim. Ich szacowana wartość to 2,3 mln euro (ok. 9,7 mln zł).

Co ciekawe, złodziei nie interesowały tylko i wyłącznie silniki. Podczas zabezpieczania posesji natrafiono też na części od innych aut luksusowych – Aston Martina, Maserati i Jaguara.

Mężczyźni będą musieli jednak pożegnać się z luksusem na pewien czas. Za paserstwo grozi im teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja

d2joget
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2joget
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj