Policja odebrała kolejne 50 nieoznakowanych BMW. Wiadomo, gdzie można je spotkać

Od końca 2017 roku kierowcy muszą uważać na nieoznakowane radiowozy policji. Sedany BMW przemierzają drogi kraju i właśnie ich liczba wzrosła. Funkcjonariusze dostali kolejne 50 egzemplarzy aut.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nieoznakowane radiowozy policji
Nieoznakowane radiowozy policji (Materiały prasowe, Fot: Policja)
WP

Jak ustalił dziennik.pl, od maja 2018 roku trwa wydawanie drugiej dostawy policyjnych BMW 330i xDrive. Docelowo do dyspozycji mundurowych ma być 140 aut, z których każde ma napęd na cztery koła i jest napędza dwulitrowym silnikiem benzynowym o mocy 252 KM. Sprint do setki trwa zaledwie 5,8 s, a prędkość maksymalna wynosi 250 km/h. Radiowozy łącznie kosztowały 27 mln zł.

Wiadomo, gdzie trafiły niedawno odebrane samochody. Po cztery egzemplarze zasiliły szeregi KWP w Białymstoku i Krakowie. Komenda Stołeczna Policji oraz KWP w Gorzowie Wielkopolskim i Lublinie dostały po trzy auta, zaś po dwie sztuki trafiły do Katowic, Kielc, Łodzi, Olsztyna, Opola, Poznania i Rzeszowa. Komendy w Szczecinie, Radomiu i Wrocławiu odebrały po jednym samochodzie.

WP

Ostatnia z trzech dostaw BMW ma odbyć się jeszcze przed końcem 2018 roku. Wtedy do użytku policji zostanie oddanych kolejne 50 egzemplarzy. Warto zaznaczyć, że funkcjonariusze użytkujący nieoznakowane BMW muszą być odpowiednio przeszkoleni.

Polub WP Moto
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP