Trwa ładowanie...
ycipk-4joevj

Policja apeluje o rozwagę podczas świątecznych podróży

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Policja apeluje o rozwagę podczas świątecznych podróży
(Policja)
ycipk-4joevj

Policja apeluje o rozwagę za kółkiem w czasie świątecznych wyjazdów. Jak co roku w okresie Bożego Narodzenia na drogach pojawi się większa liczba patroli policji, czuwających nad bezpieczeństwem podróżnych.

Inspektor Marek Konkolewski z Komendy Głównej Policji powiedział IAR, że jadąc samochodem na świąteczne spotkanie z najbliższymi nie warto ryzykować. - Apelujemy o trzeźwość, wyobraźnię w czasie jazdy i stosowanie się do przepisów drogowych, bo tylko wtedy bezpiecznie dojedziemy do domu - dodaje.

Według statystyk, w okresie świąteczno-noworocznym o niemal 30 procent wzrasta liczba zatrzymywanych pijanych kierowców. Dlatego inspektor Marek Konkolewski podkreśla, by po alkoholu pod żadnym pozorem nie wsiadać za kierownicę - mówi Konkolewski. - Nawet wypicie niewielkiej jego ilości dyskwalifikuje daną osobę jako odpowiedzialnego kierowcę. Policja dysponuje 10 tysiącami alkomatów, których nie da się oszukać.

ycipk-4joevj

Rozmówca IAR zwraca też uwagę, że obecnie niemal każda kontrola drogowa zaczyna się od kontroli trzeźwości, a konsekwencje prowadzenia po pijanemu są bardzo poważne.

Policjant radzi również, by zwłaszcza przed dłuższymi trasami sprawdzić stan techniczny samochodu - ciśnienie w oponach, stan zużycia wycieraczek i to, czy reflektory dobrze działają. Marek Konkolewski dodaje, że choć prawdziwej zimy jeszcze nie ma, to jezdnia i tak może być śliska. Dlatego należy pamiętać o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze.

Źródło: IAR

ll

ycipk-4joevj

Rabat na opony Nokian WR D3 z montażem. Sprawdź! >>

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4joevj

ycipk-4joevj
ycipk-4joevj