Trwa ładowanie...

Policja apeluje o rozwagę podczas świątecznych podróży

Policja apeluje o rozwagę podczas świątecznych podróżyŹródło: Policja
d28tkyo
d28tkyo

Policja apeluje o rozwagę za kółkiem w czasie świątecznych wyjazdów. Jak co roku w okresie Bożego Narodzenia na drogach pojawi się większa liczba patroli policji, czuwających nad bezpieczeństwem podróżnych.

Inspektor Marek Konkolewski z Komendy Głównej Policji powiedział IAR, że jadąc samochodem na świąteczne spotkanie z najbliższymi nie warto ryzykować. - Apelujemy o trzeźwość, wyobraźnię w czasie jazdy i stosowanie się do przepisów drogowych, bo tylko wtedy bezpiecznie dojedziemy do domu - dodaje.

Według statystyk, w okresie świąteczno-noworocznym o niemal 30 procent wzrasta liczba zatrzymywanych pijanych kierowców. Dlatego inspektor Marek Konkolewski podkreśla, by po alkoholu pod żadnym pozorem nie wsiadać za kierownicę - mówi Konkolewski. - Nawet wypicie niewielkiej jego ilości dyskwalifikuje daną osobę jako odpowiedzialnego kierowcę. Policja dysponuje 10 tysiącami alkomatów, których nie da się oszukać.

Rozmówca IAR zwraca też uwagę, że obecnie niemal każda kontrola drogowa zaczyna się od kontroli trzeźwości, a konsekwencje prowadzenia po pijanemu są bardzo poważne.

d28tkyo

Policjant radzi również, by zwłaszcza przed dłuższymi trasami sprawdzić stan techniczny samochodu - ciśnienie w oponach, stan zużycia wycieraczek i to, czy reflektory dobrze działają. Marek Konkolewski dodaje, że choć prawdziwej zimy jeszcze nie ma, to jezdnia i tak może być śliska. Dlatego należy pamiętać o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze.

Źródło: IAR

ll

d28tkyo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d28tkyo
Więcej tematów