Trwa ładowanie...
d28bfow
d28bfow

Pokazali, że ekojazda naprawdę się opłaca

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d28bfow

Skoda zorganizowała pierwszy w Polsce Rajd LPG z udziałem dziewięciu pasażerów serwisu BlaBlaCar. Za kierownicą zasiedli najlepsi instruktorzy Szkoły Auto Skoda.

Trenerzy tłumaczyli pasażerom zasady oszczędnej jazdy, odpowiadali na ich pytania i udowodnili, że ekojazda przynosi konkretne korzyści. Podroż zapewniła Skoda Rapid Spaceback, wyposażona w fabryczną instalację LPG.

Okazało się, że jazda ekonomiczna nie musi oznaczać długiego czasu przejazdu - wszystkie modele czeskiej marki z instalacją LPG od pewnego poziomu prędkości obrotowej silnika do zasilania otrzymują niewielkiej porcji benzyny. Dynamikę jazdy zapewnia też całkowite przełączenie na benzynę przy dużej prędkości obrotowej i pełnym obciążeniu silnika.

d28bfow

Rajd startował w Skoda Auto Lab w Poznaniu i został podzielony na trzy odcinki - "Gazem do stolicy" (Warszawa), "Droga pod górę" (Zakopane) oraz "Kurs nad morze" (Gdańsk). W ramach akcji uruchomiono specjalny konkurs. Na jego stronie można też znaleźć wskazówki dotyczące ekojazdy oraz relacje ze wszystkich odcinków trasy.

Źródło: Skoda

ll/moto.wp.pl

Akcesoria samochodowe. Duży wybór, atrakcyjne ceny. Zobacz oferty!

d28bfow

Podziel się opinią

Share

d28bfow

d28bfow